دکتر حسین خطیبی، استاد دانشگاه و روانشناس:

تبلیغات فرهنگی "گفت‌و‌گو" تلاش کرد ارتباط بصری متفاوتی با شهروندان برقرار کند

دکتر حسین خطیبی، استاد دانشگاه و روانشناس گفت: در تبلیغات فرهنگی هفته "گفت‌و‌گو" تلاش کردیم تا با تغییر در مدل و فرم کار ارتباط بصری متفاوتی با شهروندان برقرار کنیم.
 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، دکتر خطیبی با اشاره به اینکه در طراحی اینکار پنج محور را برای موضوع و مفهوم “گفت‌و‌گو” در نظر گرفته ایم، ادامه داد: با طرح سوالاتی نظیر "با چه کسی می توان گفت‌و‌گو کرد"، " درکجا می توان گفت‌و‌گو کرد" و "در چه موضوعاتی میتوان “گفت‌و‌گو” کرد؟" تلاش کردیم محورهای این موضوع را دنبال کنیم.
این استاد دانشگاه با تاکید براینکه در این دوره تلاش کردیم تا با طراحی های پاپ آرت و ساده ارتباط بیشتری با مخاطبان برقرار کنیم، افزود: تلاش کردیم تا با تغییر در فرم کار و ساده نویسی و استفاده از رنگ جملات برجسته تر شود.
به گفته دکتر خطیبی اینکه بتوانیم در این کار همه اقشار جامعه را مورد توجه قرار دهیم برای سازمان اهمیت ویژه ای داشت به همین دلیل کارها به گونه متفاوتی طراحی شده تا پیر و جوان و حتی بچه ها بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند.
او استفاده از زمینه رنگی و متفاوت را دلیلی برای توجه به همه سلایق و سنین دانست و گفت: پاپ آرت هنر مردم عادی است و تلاش میکند با زبان ساده و با استفاده از رنگ و تصاویر ساده مفهوم را به همه اقشار منتقل کند.
این روانشناس معتقد است گاهی جدی ترین فیلم ها هم به صورت کارتون ساخته می‌شود تا مفهموم را به خوبی به مخاطب منتقل کند به همین دلیل تلاش کردیم با تصویر، جملات ساده و رنگ مخاطب را در زمان هایی که در شهر حرکت می کنند، درگیر کنیم که این مخاطب می تواند یک بچه ابتدایی یا یک فرد تحصیل کرده باشد.

تبلیغات فرهنگی

آمار و اطلاعات

نگارخانه