به منظور گرامی داشت روز خبرنگار در بوستانی با همین نام:

اثر حجمی شهید صارمی جانمایی شد

اثر حجمی شهید صارمی در روزخبرنگار به منظور گرامی داشت نام این شهید و ارج نهادن به جایگاه خبرنگاران در بوستان خبرنگار در منطقه 8 جانمایی شد.
 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، علی حاجی مرادی با بیان اینکه در ابتدا قرار بود این اثر به صورت سردیس باشد، گفت: بعد از اتودهای اولیه و مشورت با خانواده شهید در نهایت تصمیم بر این شد که نیمه تنه شهید صارمی ساخته شود.
او با اشاره به اینکه این نیم تنه از جنس فایبرگلاس است، افزود: با توجه به اینکه شهید صارمی خبرنگاری بود که در جنگ حضورداشت در نیم تنه او از دوربین خبرنگاری به عنوان یک سلاح یاد کرده ایم و فرم ساخت نیمه تنه این شهید به گونه ای است که نقش حضورش در جنگ را نشان دهد.
این هنرمند ادامه داد: مقاومت و صلابت از ویژگی های مهم این فرد است بنابراین پشت فیگور به گونه ای ساخته شده است که از سنگ است و مفهوم این صلابت را به بیننده القا می‌کند.
به گفته حاجی مرادی در ساخت این مجسمه تلاش شد تا حس کنجکاوی ببیننده برانگیخته شود تا رسالت کار خبری و تاثیر آن را در فضای جامعه با یک اثر حجمی به تصویر درآید و صرفا یک اثر حجمی در جایی از شهر جانمایی نشود و بتوانیم رسالت این حرفه را به بینندگان گوشزد کنیم.
گفتنی است اثر حجمی شهید صارمی از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران به مناسبت روز خبرنگار در بوستان خبرنگار در منطقه 8 جانمایی شده است.

معرفی کتاب

  • خیابان ایران‌زمین، بلوار اندرزگو، کمی بالاتر از میدان کاج و چند جای دیگر. ماجرا ساده بود: انتخاب یک مسیر مشخص،چرخیدن چندباره به دور همان مسیر در میان انبوه ماشین‌هایی که به همین منظور آمده بودند.…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

بنر لینک کتابخانه

نگارخانه