دکتر برزین ضرغامی ضمن تسلیت به مناسبت درگذشت استاد وزیری مقدم:

یکی از آثار فاخر استاد در گنجینه هنری سازمان نگهداری می شود

محسن وزیری مقدم، از نقاشان نوگرای ایران صبح روز جمعه 16 شهریورماه در سن 94 سالگی در رم ایتالیا درگذشت.
 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، دکتر برزین ضرغامی، مدیرعامل سازمان ضمن تسلیت به مناسبت درگذشت این هنرمند، گفت: با توجه به اینکه استاد وزیری مقدم از هنرمندان و نقاشان برجسته نوگرای ایران بود سازمان چند سال قبل اقدام به خرید یکی از کارهای او کرده بود که این اثر در گنجینه هنری سازمان نگهداری می شود.
او با بیان اینکه با توجه به اینکه این مجسمه از آثار فاخر این استاد ارجمند محسوب می‌شود، افزود: در همان زمان با نظارت خود استاد وزیری یک نسخه از این مجسمه از جنس استیل ساخته شد و در محوطه نگارخانه برگ برای بازدید عموم قرار گرفت.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با تاکید بر اینکه محسن وزیری مقدم از شاخص‌ترین نقاشان نوگرای ایران بود که با رویکردی مدرنیستی و سبکی نو، آثاری بدیع و منحصر به فرد خلق کرده است، ادامه داد: در پروژه‌ای که با عنوان پیشگامان نقاشی مدرن از سوی سازمان زیباسازی اجرا شد، یکی از آثار فاخر استاد در چهارراه ولیعصر (عج) به تصویر درآمده و در معرض دید عموم قرار گرفت.
گفتنی است وزیری مقدم از نخستین دانش‌آموختگان دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران بود و در سال‌های ۱۳۴۸ تا ۱۳۵۵ ریاست دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران را بر عهده داشت.
دکتر برزین ضرغامی، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران درگذشت وی را به خانواده ایشان و جامعه هنری تسلیت گفت.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • تهیه شده در: معاونت برنامه¬ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش نوبتو سال انتشار:1391 مباحث کتاب: تبلیغات محیطی در تعریف آکادمیک به هر نوع تبلیغ خارج از نقطه نهایی خرید…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه