دانش آموزان و خانواده ها در محرم پیام های ویژه ای را از طرحهای زیباسازی دریافت می کنند

محمود میرلوحی، عضو شورای شهر تهران گفت: سازمان زیباسازی طرح های ویژه‌ای در ماه محرم برای نشان دادن ایثار امام حسین(ع) به دانش آموزان و خانواده ها دارد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، میرلوحی در مورد اکران طرحهای فرهنگی روی سازه های تبلیغاتی سطح شهر با موضوع محرم افزود: در فضای محرم المان ها و تبلیغات شهری می تواند تاثیر زیادی بر شهروندان داشته و بازگوکننده معنویت روح عاشورا باشد.
وی با اشاره به اینکه سازمان زیباسازی طرح های ویژه ای در محرم دارد، ادامه داد: مدرسه حسینی طرح خوبی است به خصوص اینکه امسال عاشورا در آستانه بازگشایی مدارس است و بیلبوردهای مدرسه حسینی می تواند فرهنگ عاشورایی را در میان دانش آموزان و خانواده های آنها جا بیندازد تا جوانان و نوجوانان به این مسائل توجه ویژه ای داشته باشند.
عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه تبلیغات محیطی می تواند بیانگر روح عاشورا و پیام اصلی کربلا و امام حسین (ع) باشد، گفت: امام حسین (ع) با ظلم مبارزه کرد و روحیه فداکاری، ایثار و شهادت داشت.
وی تصریح کرد: در فضای شهری مانند تهران که علاوه بر ایرانیان شیعه، پذیرای مسافران خارجی نیز است، نصب بیلبوردها و تابلوها می تواند پیام عاشورا را بازگو کند.
میرلوحی با اشاره به اینکه تصاویر عاشورایی و بیان شده در تابلوهای سطح شهر باید گویا باشد، گفت: مفهوم این تابلوها باید به گونه ای باشد که یک جوان به راحتی آن را درک کند و گویا، جذاب و هنری باشد.
وی افزود: پایمردی و پایداری و دفاع از حق و مظلوم و مبارزه با ظالم باید در تمامی پیام ها مدنظر قرار گیرد و ترویج این روحیات ویژگی اصلی بیلبوردهای سطح شهر باشد و سازمان زیباسازی باید این مسائل را رعایت کند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • تلفیق هنر با معماری به عنوان دستاوردی بشری در طول تاریخ بزرگترین شاهکارهای ماندگار را برای انسان امروزی به یادگار گذاشته است. به عقیده بسیاری همین تلفیق است که معنایی خاص به زندگی و آثار…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه