بهارستان فرصتی برای شناخت بهتر تهران است/ تهران نماد ملی ایران است

محمد جواد حق شناس رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران در مراسم عصری با هنرمندان گفت: باید در جامعه جایگاهی را به بزرگانی مانند فردوسی، حافظ و سعدی و ... اختصاص دهیم تا نسل های آینده ما به خوبی با این بزرگان آشنا شوند.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، حق شناس با بیان اینکه همه هنرمندان تلاش می کنند که تهران را به یک شهر زیست پذیر تر تبدیل کنند، گفت: آنها فرصتی را برای شهروندان و مهمانان این شهر ایجاد می کنند تا از حضور در فضای شهری بیشتر لذت ببرند و خاطرات خوبی را برای خود به ارمغان بیاورند.
وی ادامه داد: اگرچه برای شهر تهران تلاش های زیادی انجام شده اما قطعا این تلاش ها در حد کفایت نبوده به همین دلیل برای زیباتر شدن این شهر باید کارهای بیشتری در زمینه کمی و کیفی صورت پذیرد.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران یادآور شد: پروژه هایی که به اسم بهارستان شکل گرفته به اندازه کافی برای شهر ، شهروندانمان و همه ایرانیانی که نگاه خاصشان به پایتخت دوخته شده از اهمیت برخوردار است به همین دلیل معتقدم تهران یک نماد ملی برای کشور محسوب می شود.
حق شناس با بیان اینکه طی سالهای گذشته به دلیل درگیری با برخی از مشکلات فرصت پرداختن به زیبایی شهر در زمان های مختلف فراهم نشده است، تصریح کرد: زمانی درگیر جنگ تحمیلی بودیم و مشکلات عدیده درگیری و دفاع از سرزمین فرصت پرداختن به زیبایی های شهری را از ما گرفت. باید فرصت هایی را برای این شهر فراهم کرد که جایگاه بهار و بهارستان واجد ویژگی های خاصی باشد.
وی اضافه کرد: طی سالهای گذشته فرصت هایی فراهم شده تا ما بتوانیم با پرداختن به آیین هایی که به ما به عنوان بزرگترین میراث دار ایران رسیده به انسجام ملی کمک کنیم. نوروز یکی از ارزشمندترین میراث فرهنگی ایران کهن است. ارزش هایی که نوروز فراهم می کند می تواند برای بخش عمده ای از جهان امروز به عنوان یکی از بزرگترین سرمایه ها مورد توجه قرار گیرد.
به گفته این عضو شورای شهر تهران ما هنوز نتوانسته ایم مفهوم نوروز که نماد ملی ایران است را به گونه ای شایسته در شهر نشان دهیم. هنوز در مورد حاجی فیروز که پیام آور شادی و نشاط است نتوانسته ایم یک نماد درست و دقیق به جهانیان نشان دهیم.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • زیباسازی و منظر شهری (مقالات و آرای نشست های تخصصی 1390) به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1391   در عصر حاضر پیشرفت های فناوری، نقش غیرقابل انکاری…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه