شهروندان تهرانی به دنبال گریز از تهران هستند/ تهران را باید به یک شهر زیست پذیر تبدیل کرد

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران در مراسم عصری با هنرمندان گفت: برای نوروز 98 باید با فراخوان های منطقه ای هنرمندان هر منطقه را به مشارکت در پروژه های زیبایی دعوت کنیم.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران برزین ضرغامی با اشاره به فعالیت های هنرمندان در سطح شهر گفت: همه اقداماتی که تاکنون در سطح شهر انجام شده بر اساس تلاش و کوشش هنرمندان بوده است.
او ادامه داد: زمانی که در کوچه و خیابان های شهر تهران قدم می زنیم، متوجه می شویم که علی رغم همه زیبایی های طبیعی که در تهران وجود دارد مردم این شهر از ما و هنرمندان انتظارات بیشتری دارند چراکه طی سالهای گذشته نگاه ها در حوزه های مختلف در راستای آرامش و راحتی شهروندان نبوده است و مردم از نظر روحی و روانی خیلی در این شهر احساس راحتی نمی کنند.
ضرغامی اضافه کرد: زمانی که با مردم صحبت می کنیم بیشتر آنها به دنبال گریز از این شهر هستند، آنها بر این عقیده اند که تهران جایی برای زندگی نیست به همین دلیل معتقدم همه گروه ها و نهادها باید با همکاری یکدیگر آرامش را به شهر تهران برگردانند.
به گفته این مقام مسئول شرایط زیست محیطی تهران باید برای شهروندان هر روز بهتر از گذشته شود. هنرمندان می توانند با خلاقیت های خود در راستای برگرداندن آرامش به شهر به ما بسیار کمک کنند.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با بیان اینکه در راستای داشتن شهری بهتر باید هنرمندان و همچنین شهروندان را در پروژه های شهری مشارکت داد، تصریح کرد: تهران هم اکنون نزدیک به 9 میلیون نفر جمعیت دارد به همین دلیل باید برای 22 منطقه شهر تهران جاذبه هایی ایجاد کنیم که شهروندان بتوانند به خوبی از آن استفاده کنند. برای نوروز 98 باید با فراخوان های منطقه ای هنرمندان هر منطقه را به مشارکت در پروژه های زیبایی دعوت کنیم.
وی با تاکید بر اینکه از نظر حرفه ای فعالیت های سازمان به خوبی تقسیم بندی نمی شود، گفت: باید کاری کنیم که دانشجویانی که در حوزه های مختلف هنری فعالیت دارند را به مشارکت در پروژه های شهری دعوت کنیم. باید شرایطی فراهم کنیم که رقابت های سالمی بین هنرمندان شهر صورت گیرد.
ضرغامی یادآور شد: باید فضاهای فرهنگی و هنری متفاوتی از سالهای گذشته برای گردشگران و شهروندانی که به هر دلیل در ایام نوروز در تهران حضور دارند، فراهم کنیم. همچنین باید آثاری برای شهر خلق کنیم که شهروندان بتوانند به خوبی با آن ارتباط برقرار کنند.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران تاکید کرد: باید مکان هایی برای کارهای ماندگار در اختیار هنرمندان قرار دهیم تا شهروندان بتوانند همیشه از آثار هنری که با تلاش هنرمندان خلق شده استفاده کنند.

تبلیغات فرهنگی

آمار و اطلاعات

نگارخانه