فراخوان طراحی و نقاشی کارگاه هنری منتشر شد

سازمان زیباسازی شهر تهران به مناسبت برگزاری هفدهمین دوره"جام ملتهای آسیا - 2019" و حضور تیم ملی ایران در این دوره از رقابت‌ها، در نظر دارد کارگاه هنری، نسبت به فضاسازی محیطی در شهر تهران برگزار کند.
 

به گزارش روابط عمومی و اموربین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، این اقدام به منظور همراهی با فضای جامعه و شهروندان در حمایت از تیم ملی کشورمان، صورت می‌گیرد، از این رو از هنرمندان هنرهای تجسمی و سایر گرایش‌های هنری مرتبط دعوت می‌شود ایده‌ها و طرح‌های خود را به سازمان ارائه کنند.
هنرمندانی که درخواست شرکت در این کارگاه را دارند باید طرح‌ها و ایده‌های پیشنهادی برای این فراخوان را در قالب طرح‌های نوآورانه و خلاق ارائه کنند. علاوه براین لازم است ایده‌ها و طرح‌های ارائه شده هنرمندان امکان و قابلیت اجرا برروی "حجم‌های کروی به شکل توپ چهل تکه فوتبال" از جنس پیش‌ساخته به قطر 1.5 متر را داشته‌باشد.
هر هنرمند می‌تواند حداکثر سه طرح این فراخوان ارائه کنند که در نهایت یک اثر از هر هنرمند، در صورت دارا بودن شرایط و ویژگی‌های لازم توسط شورای هنری منتخب و قابل اجرا خواهد بود.
به هریک از هنرمندان منتخب یک عدد حجم کروی (به شکل توپ چهل تکه فوتبال) به قطر 5/1 متر تحویل داده می‌شود و هنرمندان می بایست طرح منتخب را با استفاده از رنگ و ابزار مورد نیاز بر روی توپ اجرا نمایند.
گفتنی است طرح‌ها و ایده‌های ارائه شده پس از بررسی، کارشناسی، تأیید یا رد خواهد شد که این موضوع به عهده شورای هنری است. در عین حال طرح‌های ارسالی هنرمندان پس از داوری به هنرمندان عودت داده نخواهد شد و رعایت کلیه قوانین مربوط به حق تألیف و طراحی اثر بر عهده فرستنده آثار بوده و پاسخگویی به کلیه عواقب قانونی آن بر عهده ارائه کنندگان آنها است.
در صورتی که در هریک از مراحل ارائه طرح، مراحل مختلف کارشناسی و داوری و حین یا پس از اجرای طرح‌ها، عدم اصالت طرحی محرز شود طبق نظر شورای هنری و مدیران مربوطه اقدامات قانونی صورت خواهد گرفت.
به پذیرفته شدگان پس از اجرای آثار، لوح تقدیر و مبلغ 25.000.000 ریال به عنوان هدیه ورودی پرداخت خواهدشد.
علاقه‌مندان برای شرکت در این فراخوان می‌توانند به دبیرخانه واقع در "خیابان مفتح جنوبی، نبش کوچه شیرودی پلاک 2، سازمان زیباسازی ،طبقه سوم، معاونت فرهنگی و هنرهای شهری، مدیریت نقاشی دیواری" مراجعه و آثار خود را در تاریخ 10 دی‌ماه 1397 تحویل دهند؛ پس از ساعت 15روز 10 دی‌ماه، به هیچ عنوان طرحی از مراجعه‌کنندگان تحویل گرفته نمی‌شود. آثار رسیده در 11 دی‌ماه داوری و کارگاه هنری 12 و 13 دی‌ماه برگزار خواهد شد.
برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به وبسایت سازمان زیباسازی به آدرس www.zibasazi.ir مراجعه کنید.