شهر یک سازمان اجتماعی است/ نمایشگاه "باغ مدور خاطره" روحیه افراد را تغییر می دهد

عباس آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی با اشاره به برگزاری نمایشگاه باغ مدور خاطره گفت: امروزه که زندگی انسان ها بیشتر به سمت کالایی شدن گرایش دارد برگزاری چنین نمایشگاه هایی می تواند روحیه انسان را به سمت گذشته های ساده سوق دهد.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران؛ عباس آخوندی در بازدید خود از نمایشگاه باغ مدور خاطره با بیان اینکه در این نمایشگاه آثار بسیار زیبایی به نمایش گذاشته شده است، گفت: در این نمایشگاه سعی شده از تکنیک های مختلف نقاشی و هنرهای تجمسی، آبرنگ و ... استفاده شود.
وی با اشاره به اینکه آثار دارای تم های مختلفی هستند، افزود: در این نمایشگاه علاوه بر استفاده از نوآوری های جدید،شاهد آثار تاریخی بسیار مناسبی بودیم.
آخوندی ادامه داد: بسیاری از آثار دارای قصه های مناسبی بودند و به خوبی می شد آن ها را درک کرد.
وزیر سابق راه و شهرسازی با اشاره به اینکه برگزاری نمایشگاه هایی مانند باغ مدور خاطره می تواند روحیه افراد را تغییر دهد، گفت: امروزه که زندگی انسان ها بیشتر به سمت کالایی شدن گرایش دارد برگزاری چنین نمایشگاه هایی می تواند روحیه انسان را به سمت گذشته های ساده سوق دهد.
به گفته وی نمایشگاه هایی مانند باغ مدور خاطره می تواند برای انسان نشاط ذهنی ایجاد کند. هرچه انسان از زندگی مدرن فاصله بگیرد می تواند ذهن خود را به سمت زندگی شاداب تر سوق دهد.
آخوندی در ادامه با تاکید بر اینکه شهر یک سازمان اجتماعی است، افزود: تغییر را تنها در حرکت فیزیکی نمی بینم بلکه معتقدم برای شاداب تر کردن شهر باید حرکت ذهنی ایجاد کنیم. برگزاری چنین نمایشگاه هایی می تواند در جهت موقعیت بخشی کمک کننده باشد.
وی یادآور شد: نمایشگاه باغ مدور خاطره می تواند در جهت همبستگی ملی و پیوست های تاریخی به ما کمک کند.
وزیر سابق راه و شهرسازی گفت: بنده همیشه از برگزاری چنین نمایشگاه هایی لذت می برم چراکه روحیه را تغییر می دهد و باعث ایجاد نشاط در فرد می شود.
گفتنی است؛ نمایشگاه گروهی عکس، چیدمان و نقاشی با عنوان" باغ مدور خاطره" شامل آثار عکس، چیدمان و نقاشی از 33 هنرمند برجسته کشور در حوزه هنرهای تجسمی و با هدف نگاهی نو به هستی شناسی باغ های کهن برگزار شده است. این نمایشگاه در چند بخش طبیعت، تغزلی، شهری و ... برپا شده است.در این نمایشگاه 57 اثر هنری از هنرمندانی همچون سهراب سپهری، حسین محجوبی، ایرج اسکندری و ... مشاهده می شود.
لازم به ذکر است؛ نمایشگاه باغ مدور خاطره تا پایان اردیبهشت ماه98 در عمارت عین الدوله برپا است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • بنظر می رسد شهرسازی مدرن بطور وحشتناک و نگران کننده ای عاری از انگیزه های هنری شده است. این شهرسازی تنها توانسته احجام مکعب شکلی را بعنوان ساختمان با یکنواختی ملال آورشان، جایگزین غنای شهرسازی…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه