امیر مفتون: سالانه «بهارستان» باعث رشد هنرمندان جوان می‌شود

امیر مفتون معتقد است؛ سالانه هنرهای شهری بهارستان راه را برای هنرمندان جوان باز کرده تا آثار خود را در معرض دید عموم قراردهند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، امیر مفتون هنرمند تصویرگر که در بخش تخم مرغ‌های رنگی چهارمین سالانه هنرهای شهری "بهارستان98 " حضور دارد درباره اثر خود در این رویداد توضیح داد: طرح‌های رویداد بهارستان باید بهاری باشد به همین دلیل من در اثری که برای حضور در این رویداد طراحی کرده ام المان‌های ایرانی را به شکل مدرن نشان می دهد.
مفتون با بیان این موضوع، ادامه داد: هویت ایرانی پتانسیل بالایی دارد ولی خیلی از هنرمندان جسارت این را ندارند که هویت ایرانی را به شکل امروزی ارائه دهند. از سویی دیگر آثار باید نوروزی و شاد باشند برای همین در اثر من نقش مایه‌های قدیمی به شکل مدرن ارائه شده‌اند.
امیر مفتون با اشاره به سه دوره برگزار شده پیش از این به مناسبت بهار، خاطرنشان کرد: من سومین بار است که در سالانه بهارستان شرکت می‌کنم که بار اول از من دعوت شد و دو بار دیگر خودم شرکت کردم. من گرافیک خواندم و حدود ۲۰ سال است که تصویرگری می‌کنم. همچنین حدود ۳۰۰ جلد کتاب طراحی کرده‌ و در جشنواره‌های مختلف خارجی شرکت و جوایز زیادی دریافت کرده‌ام.
مفتون درباره رویداد بهارستان 98 گفت: بهارستان رویداد قابل توجهی در زمینه هنرهای شهری است زیرا راه را برای هنرمندان جوانان باز کرده تا بتوانند آثار خود را در معرض دید عموم قراردهند. این اتفاق بسیار قابل توجه و مفید است چون باعث رشد هنرمندان و همین‌طور ارتقاء سطح سواد بصری شهروندان خواهد شد.
چهارمین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در بهار سال 1398 در سطح شهر تهران در بخش های مختلفی همچون تخم مرغ های رنگی، دیوارهای کوچک شهر من و هنرهای محیطی برگزار می‌شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • ارتباط با نشریه: تهران خیابان سید جمال الدین اسدآبادی (یوسف آباد) خیابان هفتم شماره ۲۵ واحد ۵ / تلفن: 70-22421667 (021)
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه