معصومه اعتبارزاده: بهارستان بی‌رنگی و مردگی شهر را کاهش می‌دهد

یک هنرمند تصویرگر، رنگ را عنصر مهمی در المان‌های شهری دانست و در این باره گفت: رنگ موضوع بسیار مهمی است و همه شهروندان کمبود جدی رنگ را در سطح کلانشهرها احساس می‌کنند، بنابراین با استفاده از رنگ می‌توان مردگی موجود در شهر را کاهش داد.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، معصومه(مولود)اعتبارزاده، از هنرمندان بخش نقاشی دیواری چهارمین سالانه هنرهای شهری بهارستان، این رویداد هنری را عامل مهمی در تغییر چهره شهر دانست و در این باره گفت: بهارستان از جمله رویدادهایی است که بسیار در تغییر چهره شهر تأثیرگذار است و می‌تواند روحیات مردم و جامعه را نیز تحت‌الشعاع قرار دهد.
او ادامه داد: ضروری است که بهارستان با نگاهی هدفمندتر برگزار شود البته این امر کاملاً به زمان آغاز این برنامه منوط است.
این هنرمند تصویرساز تصریح کرد: تعیین زمان مناسب برای اجرای بهارستان سبب می‌شود که آثار با هماهنگی بیشتری در سطح شهر اجرا شوند و از نظر جانمایی و کیفیت با سطح بالاتری رو به رو باشیم.
اعتبار زاده افزود: متأسفانه زمان اندک اجرای آثار سبب می‌شود که دست اندرکاران و اجراکاران این نوع پروژه‌ها به شدت مشغول و درگیر شوند و عملاً برای چند پروژه یک نفر فعالیت داشته باشد؛ بر همین اساس عموماً همزمان اجرا کردن کارها با مشکلات متعددی نظیر کمبود نیروی اجرایی و تداخل کارها همراه می‌شود که بر کیفیت کارها تأثیرگذار است بنابراین امیدوارم که در دوره‌های بعد زمان بیشتری برای اجرای این برنامه‌ها مد نظر قرار گیرد.
او رنگ را عنصر مهمی در سطح شهر خواند و گفت: رنگ موضوع بسیار مهمی است و همه شهروندان کمبود جدی رنگ را در سطح کلانشهرها احساس می‌کنند، بنابراین با استفاده از رنگ می‌توان بی‌رنگی و مردگی موجود در شهر را کاهش داد.

این هنرمند تأکید کرد: با استفاده از رنگ علاوه بر تأثیرگذاری بر روی روحیه شهروندان می‌توان، مفاهیم مختلفی چون زندگی، آرامش و ... را نیز ارائه کرد. در حقیقت به وسیله رنگ می‌توان در مناطق شلوغ و پرتردد شهر، آرامش را القاء و به سطح زندگی روانی مردم کمک کرد.
او که سومین حضور خود را در سالانه بهارستان تجربه می‌کند، درباره اثر اجرایی خود در این دوره گفت: من در دو دوره گذشته در بخش نقاشی دیواری و تخم‌مرغ‌های رنگی حضور داشته‌ام. در این دوره طرح من متناسب با ایده چهارمین سالانه بهارستان، دربرگیرنده رنگ‌های متنوع است.البته رنگ‌ها به دلیل تغییر از فضای دیجیتال و اجرا شدن با رنگ‌های کارخانه‌ای دچار کمی تغییر خواهند شد که به مرور، شرایط آفتاب بر کیفیت رنگ‌ها موثر واقع می‌شود بنابراین خوب است که رنگ‌ها توسط زیباسازی بازسازی شوند که البته فکر می‌کنم این اتفاق رخ دهد. البته تغییر جانمایی دیوار نیز ممکن است، گاهی معنی بصری کار را به خاطر فرمت و کادر دیوار تغییر دهد اما در هر حال ایده من برای این نقاشی دیواری استفاده کردن از رنگ‌های شاد و زنده بود.
چهارمین سالانه هنرهای شهری بهارستان به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در بهار سال ۱۳۹۸ در سطح شهر تهران برگزار شده است.

تبلیغات فرهنگی

آمار و اطلاعات

نگارخانه