فرشته جعفری فرمند: سالانه بهارستان تهران خاکستری را رنگارنگ می‌کند

یک هنرمند گرافیست اجرای طرح بهارستان را گامی مثبت در راستای کاهش رنگ خاکستری سطح شهر دانست.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، فرشته جعفری فرمنداز هنرمندان بخش نقاشی دیواری چهارمین سالانه بهارستان، این رویداد هنری را اقدامی در خور توجه خواند و در این باره گفت: این چهارمین دوره است که من در بهارستان حضور دارم. در دوره‌های گذشته من علاوه بر نقاشی دیواری در بخش تخم‌مرغ‌های رنگی نیز فعال بودم زیرا معتقدم که سالانه بهارستان اتفاقی قابل توجه و یک رویداد خوب و موثر برای شهروندان و هنرمندان است.
او ادامه داد: بهارستان علاوه بر تأثیرگذاری روی روحیه شهر و شهروندان، فرصت خوبی را برای بروز و ظهور هنر، هنرمندان در فضای شهر فراهم می‌کند تا هنر خود را در معرض دید عموم قرار دهند.
این هنرمند گرافیست درباره تأکید بر عنصر رنگ در چهارمین سالانه بهارستان، اظهار کرد: با توجه به اینکه کلانشهر تهران دارای رنگی خاکستری است و رنگ‌های مرده در آن بیشتر به چشم می‌خورند، تأکید بر عنصر رنگ می‌تواند در فضای شهری تأثیرگذار عمل کند.
جعفری فرمند تصریح کرد: در حین اجرای کار بسیار دیده‌ام که مردم نسبت به آثار بازخورد و واکنش مثبت نشان می‌دهند و از دیدن رنگ‌های شاد و زنده ذوق‌زده می‌شوند. در واقع نقاشی دیوارهای کوچک شهری می‌تواند نشاط و شادمانی را به بخشی از جامعه عرضه کند.
او درباره اثر اجرایی خود در چهارمین سالانه هنرهای شهری بهارستان گفت: من در این دوره علاوه بر بخش نقاشی دیواری در حوزه تخم‌مرغ‌های رنگی نیز حضور دارم. در بخش نقاشی دیواری، اثر من مربوط به گل‌های بهاری است که نوید تازگی و آمدن فصل تازه را می‌دهد و به نوعی استقبال از بهار و تازگی به شمار می‌رود.
این هنرمند ادامه داد: در این اثر رنگ عنصر بسیار مهمی است زیرا بر تنوع فصل بهار و نو بودن آن تأکید دارد البته نوع دیدگاه داوران نیز در تنوع کارها و اجرای آن تأثیر بسیار مثبتی داشته است.
چهارمین سالانه هنرهای شهری بهارستان به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در بهار سال ۱۳۹۸ در سطح شهر تهران برگزار شده است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نام کتاب:زیباسازی و منظر شهری (مقالات و آراء نشست¬های تخصصی)- زمستان 1389 ناشر:نشر پیکره تهیه شده در: معاونت برنامه¬ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش شمارگان: 1500 جلد نوبتو سال…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه