مدیر و طراح فرهنگی نوروزگاه خیابان ولی عصر خبر داد:

از قصه خوانی تا نمایش فیلم و اجرای موسیقی در پلازای برادران مظفر

مدیر و طراح فرهنگی نوروزگاه ولی عصر برنامه های فرهنگی، هنری و تفریحی پلازای برادران مظفر در خیابان ولی عصر را تشریح کرد.
 

به گزارش روابط عمومی سازمانزیبا سازی شهر تهران؛ وحید قاسمی با اشاره به همجواری فرهنگستان هنر در کنار پلازای برادران مظفر به عنوان یکی از مهمترین ایستگاه های نوروزگاه خیابان ولی عصر گفت: یکی از برنامه های نوروزگاه برادران مظفر داستان خوانی نویسندگان مطرح همراه با نمایش تصویر تحت عنوان« زنده ام که روایت کنم» است.
وی افزود: در روز سوم فروردین همزمان با افتتاح نوروزگاه خیابان ولی عصرداستان خوانی آذردخت بهرامی داستان نویس، فیلمنامه نویس و طنز پرداز جوان کشور انجام شد که مورد استقبال بازدید کنندگان قرار گرفت.
وی با اشاره به برنامه روز 5 فروردین پلازای برادران مظفر در حوزه داستان خوانی، ادامه داد: روز دو شنبه 5 فروردین ماه جواد ماه زاده نویسنده رمان های «خنده را از من بگیر»، «ریحانه دختر نرگس» (رمان نوجوان) و «لالمونی» برنامه اجرا می کند.
مدیر و طراح فرهنگی نوروزگاه خیابان ولی عصر خبر بیان کرد: در روز 7 فروردین ماه نیز کاوه فولادی نسب برنامه داستان خوانی خود را اجرا می کند. فولادی نسب نیز یکی از نویسندگان جوان عرصه ادبیات است که کتاب هایی همچون «مزار در همین حوالی»،«مسجد امام تهران»، «جریان چهارم»، ترجمه «بئاتریس و ویرژیل»، «هشت و چهل و چهار»، « نوشتن مانند بزرگان» و ... تا کنون منتشر شده است.
وی با اشاره به داستان خوانی کیهان خانجانی در روز 9 فروردین در پلازای برادران مظفر یادآور شد: کیهان خانجانی نیز از نویسندگان جوان و معاصری است که کتاب هایی همچون «سپید رود زیر سی و سه پل»، «کاتبان روایت چندم»، «مردی که می سوخت»، « بند محکومین»، «کتابت روایت»، «سه نسل و یک خاک» و... از وی منتشر شده است.
قاسمی، با بیان اینکه در روز 11 فروردین ماه نیز سینا دادخواه از نویسندگان جوان کشور در خیابان برادران مظفر برنامه اجرا می کند، تاکید کرد: از این نویسنده جوان نیز تا کنون رمان های «یوسف آباد، خیابان سی و سوم»، « زیباتر»، «آشیانه خروس» و مجموعه مطالعاتی در حوزه شهری و تهران پژوهی منتشر شده است.
به گفته وی؛ مجموعه برنامه های داستان خوانی با تصویر با عنوان » زنده ام که روایت کنم» در روزهای اعلام شده بین ساعت 17 تا 18:30 دقیقه در پلازای برادران مظفر واقع در خیابان طالقانی، بین خیابان ولی عصر و میدان فلسطین، گذر برادران مظفر برگزار می شود.
مدیر و طراح فرهنگی نوروزگاه خیابان ولی عصر در ادامه با اشاره به اجرای برنامه عصر داستان با عنوان« بادها خبر از تغییر فصل می دهند» گفت: در این ویژه برنامه که در میدانگاه ادبیات و هنرهای تجسمی برادران مظفر برگذار می شود نیز در روز سوم فروردین همزمان با آغاز به کار بزرگترین نوروزگاه پایتخت در خیابان ولی عصر نویسندگانی همچون الهام جلدی، فهیمه خسروپور، علی محمدی کاشانی و احمد هاشمی اقدام به خواندن داستان کوتاه کردند.
وی افزود: طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است در روز 5 فروردین، حمید بابایی، الهه خدابخشی، مهشید دشتی و زهره نراقی و در روز 7 فروردین ماه نیز نویسندگان جوانی مانند نسرین اسدی، آرمان امیری، لاله دهقان پور، المیرا کرم نیای فر به ایفای برنامه داستان خوانی می پردازند.
قاسمی ادامه داد: همچنین در روز 9 فروردین ماه نیز شهروندان و بازدیدکنندگان شاهد داستان خوانی شبنم بزرگی، هومن شکرایی، میثم غفوریان صدیق و مرجان فاطمی هستند و در روز 11 فروردین نیز هدی انصاری، رامبد خائلری، آزاده شریعت و سارا نظری برنامه دارند.
به گفته وی، ویژه برنامه عصر داستان با عنوان « بادها خبر از تغییر فصل می دهند» در روزهای اعلام شده بین ساعت 15 تا 17 عصر برگزار می شود.
مدیر و طراح فرهنگی نوروزگاه خیابان ولی عصر برنامه «دنیای قشنگ نو» را به عنوان یکی دیگر از ویژه برنامه های اجرا خوانی داستان در میدانگاه ادبیات و هنرهای تجسمی گذر برادران مظفر دانست و بیان کرد: در روز سوم فروردین ماه در این برنامه اجرا خوانی بخش هایی از رمان«پاگرد» نوشته محمد حسن شهسواری با نقش خوانی امین محمودی و سید علیرضا شریفی برگزار شد.
وی یادآور شد: امروز نیز اجرای خوانی بخش هایی از زمان «دود» نوشته حسین سناپور با نقش خوانی امین محمودی، محمد شیرین زاده، مهین بهزادی و بهار دریائی اجرا خواهد شد.
وحید قاسمی تاکید کرد: در روز 9 فروردین ماه نیز شهروندان و بازدیدکنندگان پلازای برادران مظفر شاهد اجرا خوانی داستان «ها کردن» نوشته پیمان هوشمند زاده با نقش خوانی کیوان محمدی و در روز 11 فروردین ماه نیز اجرا خوانی نمایشنامه «شازده ماهی کوچولو» نوشته افشین هاشمی با نقش خوانی نویسنده این اثر برگزار می شود.

به گفته وی؛ ویژه برنامه «دنیای قشنگ نو» در روزهای اعلام شده بین ساعت 18:30 تا 20 شب در گذر برادران مظفر برگزار می شود.
مدیر و طراح فرهنگی نوروزگاه خیابان ولی عصر با اشاره به ایجاد فضایی برای داستان خوانی مردم گفت: این برنامه تحت عنوان « اتاقی از آن خود» در روز های 4 و 6 فروردین ماه بین ساعت 18:30 تا 20 شب برگذار می شود.
وی با بیان اینکه یکی دیگر از ویژه برنامه های میدانگاه ادبیات و هنرهای تجسمی گذر برادران مظفر شعر خوانی با عنوان «از بودن تا سرودن» است، افزود: امروز 4 فروردین ماه علی قنبری، اردشیر رستمی و سجاد گودرزی به عنوان شاعران معاصر برنامه شعر خوانی دارند.
قاسمی ادامه داد: همچنین در روز 6 فروردین ماه راضیه بهرامی خشنود و فاطمه سالاروند، 8 فروردین ماه مریم حیدری، رسول رخشا و پوریا سوری و در روز 10 فروردین ماه نیز سعدی گل بیانی و سمیرانیک نوروزی برنامه شعر خوانی خود را برگزار می کنند.
به گفته وی؛ برنامه «از بودن تا سرودن» بین ساعت 15 تا 17 روزهای اعلام شده در گذر برادران مظفر اجرا می شود.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود نمایش فیلم مستند را یکی دیگر از ویژه برنامه های نوروزی میدانگاه ادبیات و هنرهای تجسمی گذر برادران مظفر معرفی کرد و یادآور شد: در روز 5 فروردین ماه فیلم «گلدونه، مش رحیم، صغرا و دیگران» به کارگردانی همایون امامی پشخ می شود که بعد از اکران فیلم امین حامی خواه به نقد و بررسی آن پرداخته که مجری این برنامه نیز احمد مروی زادگان است.
مدیر و طراح فرهنگی نوروزگاه خیابان ولی عصر بیان کرد: در روز 7 فروردین ماه نیز فیلم «گیزلا» با حضور کارگردان اثر خسرو سینایی نمایش داده می شود و در روز 10 فروردین ماه نیز فیلم «نوروز» با حضور کارگردان اثر جشمید خوشدل به نمایش در می آید.
به گفته وی: برنامه نمایش فیلم مستند در روزهای اعلام شده بین ساعت 18:30 تا 20 شب در این گذر برگذار می شود.
قاسمی با اشاره به دیگر برنامه های گذر برادران مظفر یادآور شد: برگزاری برنامه شعر و موسیقی کودک با حضور برهانه رحبی بین ساعت 15 تا 20، نقاشی و خمیر بازی کودکان از شخصیت های داستانی با همکاری پروژه قایم باشک(سازمان مردم نهاد راه) بین ساعت 15 تا 17:30، ویدئو آرت با طراحی امیر رضا سالاری و سامان خادم از سوم تا 11 فرودین ماه بین ساعت 18:30 تا 20 ، قصه گویی کودک همراه با عروسک گردانی با حضور هنرمندانی همچون فرشته قبادی، دریا نویدی، آیدا حاجی محمدی، یاس فرهومند و لیلا کفاش راده بین ساعت 17:30 تا 20، چهره نگاری حجمی با مشارکت مردم و با حضور هنرمندانی همچون همراز دانشو و فرهاد آقازاده بین ساعت 15 تا 20، اوریگامی با همکاری روشنا اوریگامی (موسسه هنری سرزمین کاغذ و تا بین ساعت 15 تا 20، استندهای عکس با نویسندگان و مشاهیر تجسمی با طراحی علی کج باف بین ساعت 18:30 تا 20 از جمله برنامه های گذر برادران مظفر در روزهای سوم تا 11 فروردین ماه است.
وی همچنین تاکید کرد: یکی از برنامه های ویژه میدانگاه ادبیات و هنرهای تجسمی برادران مظفر اجرای موسیقی زنده توسط هنرمندان است که در روز 3 فروردین ماه محمد هاشم احمد وند و حمید رضا زیرست به اجرای نی و آواز پرداختن. همچنین امروز 4 فروردین ماه نیز رسول رهو به همراه حمیدرضا زیر دست به اجرای نی و آواز می پردازند که این برنامه بین ساعت 15 تا 20 شب است.
وحید قاسمی با اشاره به سایر برنامه های اجرای موسیقی زنده در گذر برادران مظفر گفت: در روز 5 فروردین ماه رسول رهو و حمید رضا زبر دست اجرای نی و آواز، 6 فروردین ماه رسول رهور و نادر فولادی نسب اجرای سه تار و آواز، 7 فروردین ماه بنان گلکار و نادر فولادی نسب اجرای سه تا و تمبک، 8 فروردین ماه حسام صحرایی و نادر فولادی نسب اجرای سه تار و آواز، 9 فروردین ماه بنان گلکار و نادر فولادی نسب اجرای شورانگیز و تمبک، 10 فروردین ماه حسام صحرایی و نادر فولادی نسیر اجرای شورانگیز و آواز و 11 فروردین ماه نیز محمد هاشم احمد وند و نادر فولادی نسب اجرای سه تا و وآواز را برعهده دارند.
وی با بیان اینکه دیوار عکس مردمی از میدانگاه بین روزهای6 تا 11 فروردین ماه از ساعت 15 تا 20 شب ایجاد می شود، افزود: فعالیت های تسجمی مشارکتی مردمی بر دیوار میدانگاه روزهای 3،4،5 و 8 فروردین ماه نیز از دیگر برنامه های پلازای برادران مظفر ویژه نوروزگاه خیابان ولی عصر است.
به گفته مدیر و طراح فرهنگی نوروزگاه خیابان ولی عصر، اجرای برنامه نقاشی زنده هنرمندان یکی دیگر از برنامه های هنری این گذرگاه است که از 3 تا 7 فروردین ماه مهدی گودینی و الهام قربانعلی و در روز های 8 تا 11 فروردین نیز عاطفه جرنده ئی به همراه الهام قربانعی بین ساعت 15 تا 20 اجرای این برنامه را برعهده دارند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نام کتاب:زیباسازی و منظر شهری (مقالات و آراء نشست¬های تخصصی)- زمستان 1389 ناشر:نشر پیکره تهیه شده در: معاونت برنامه¬ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش شمارگان: 1500 جلد نوبتو سال…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه