هنگامه صالح زهتاب: رنگ‌های شاد بهارستان شهروندان را به وجد می‌آورد

یکی از هنرمندان شرکت‌کننده چهارمین سالانه بهارستان توضیح داد که حضور رنگ در المان‌های نوروزی سازمان زیباسازی، مردمی را که همیشه در تهران رنگ خاکستری دیدند به وجد می‌آورد.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، هنگامه صالح زهتاب، از هنرمندان شرکت‌کننده در بخش هنرهای محیطی چهارمین سالانه هنرهای شهری بهارستان، درباره اثر خود گفت: کار امسال من درواقع یک چیدمان هنری بهارانه است. نام آن را «سینی از هفت سین» گذاشته‌ام زیرا چند سین از هفت سین در آن وجود دارد.
او گفت: برای بالا بردن جذابیت اثر، به جای زمین و داخل سفره، سین‌ها را روی ستون کار کرده‌ام. این ستون‌ها فلزی است و سعی کرده‌ام اجزای سفره ایرانی هفت سین در آن به شکل خلاقانه‌ای قرار گیرد. به عنوان مثال ماهی قرمز بخشی داخل ستون و بخشی خارج آن است و انگار از آن عبور کرده است.
وی توضیح داد: به جز آهن از فایبرگلاس در این چیدمان استفاده کردم. گرچه سعی کردم ظاهر کار ساده و نوروزی باشد اما آماده کردن آن دشوار بود. البته خوشحالم که کارم در ضلع شمالی میدان ونک نصب شده و دوستان زیباسازی هم آن را نورپردازی کردند تا در شب‌های نورز امسال پیش روی مسافران و شهروندان قرار گیرد.
صالح زهتاب گفت: کار من پر از رنگ است چون به نظرم در آثار مرتبط با بهار و نوروز حضور رنگ‌های شاد بسیار مهم و موثر است. به همین دلیل حتی ستون‌ها را با رنگ‌های شاد کار کردم تا در کنار المان‌های هفت‌سین چیدمان کاملا پرانرژی داشته باشم.
او گفت: مردم تهران چشمشان به دیدن رنگ خاکستری عادت کرده است. به همین دلیل دیدن رنگ‌های شاد در شهر آنها را به وجد می‌آورد. رنگ شادابی می‌آورد. چیزی که در تهران سال‌ها از آن محروم هستیم. بنابراین در طول سال‌هایی که با بهارستان همکاری می‌کنم تلاش کردم از حضور رنگ‌های شفاف و تند بهره ببرم.
این هنرمند همچنین توضیح داد: از نتیجه کار راضی هستم چون مردم زیادی حین نصب و بعد از آن از خودشان کنار المان من عکس گرفتند. فکر می‌کنم این بهترین پاداش برای هنرمند شهری و محیطی است. زیرا با مخاطب خود از نزدیک روبه‌رو می‌شویم و در حس او شریک می‌شویم. مثلا از یک خانم با کار خودم عکس گرفتم و از او خواستم عکس را برای خودم بفرستد. شب که عکس را فرستاد دیدم آن را روی پروفایل خودش گذاشته است. این لذت برای من می‌ماند و حتی خستگی کار را بیرون می‌آورد.

zehtab


صالح زهتاب با بیان اینکه دو سال قبل هم با المان خروس در بخش حجم سالانه بهارستان شرکت داشته است گفت: بهارستان در زمینه کار محیطی فوق‌العاده عمل کرده است و به افزایش نشاط جامعه در آستانه بهار یاری رسانده است.
چهارمین سالانه هنرهای شهری بهارستان به همت سازمان زیباسازی شهر تهران، بهار سال ۱۳۹۸ در سطح شهر تهران برگزار شده است.

تبلیغات فرهنگی

آمار و اطلاعات

نگارخانه