آنه محمد تاتاری: بهارستان مردم را با تفکر و تعقل پیوند می‌زند

آنه محمد تاتاری نقاش باسابقه کشور معتقد است، هنر مردم را با تفکر و تعقل پیوند می‌زند و سالانه هنرهای شهری بهارستان این زمینه را به خوبی فراهم کرده است.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهرتهران، آنه محمد تاتاری نقاش باسابقه امسال برای اولین بار در چهارمین سالانه هنرهای شهری بهارستان و در بخش هنرمندان حرفه‌ای تخم‌مرغ‌های رنگی شرکت کرده است. او درباره اثر خود توضیح داد: اثری که در سالانه بهارستان 98 ارائه کردم همچون روند آثار نقاشی‌‌ام در طی سالیان گذشته یک طرح سنتی ایران است که در این اثر از رنگ‌های سبز، آبی ملایم، فیروزه‌ای و قرمز استفاده شده است.

این هنرمند درباره حضور خود در این رویداد هنری، گفت: من اولین سال است که در بهارستان شرکت کردم و خیلی خوشحالم که امسال در جمع هنرمندان این رویداد حضور داشتم. برگزاری بهارستان جدا از مزیت‌های مختلفی که دارد، سبب می‌شود هنرمندان در کنار هم کار کنند و با آثار یکدیگر آشنا شوند. بخش تخم مرغ‌های رنگی بیشتر از سایر بخش‌ها این مزیت را داراست و برای همین مورد توجه همه قرار می‌گیرد. فکر می‌کنم به همین دلیل است که هنرمندان و مسئولین بهارستان هم به این بخش بیشتر اهمیت می‌دهند.

تاتاری در ادامه بیان کرد: معتقدم جوانان ایرانی باید قبل از هر چیزی با هنر ایرانی آشنا شوند. از سوی دیگر استفاده از این آثار در فضای عمومی شهر سبب می‌شود جوانان با هنر ارتباط بیشتری برقرار کنند و به سمت انواع هنرها گرایش پیدا کنند.

آنه محمد تاتاری در پایان خاطرنشان کرد: به طور کلی هنر، مردم را با تفکر و تعقل پیوند می‌زند و برگزاری رویدادهای هنری همچون بهارستان باید هر چه سریع‌تر در سایر شهرها نیز صورت گیرد؛ زیرا تجربه این سالانه نشان داده که توانسته در شهر تهران تاثیرگذار باشد و مردم را بیشتر با هنر آشنا و پیوند دهد.

چهارمین سالانه هنرهای شهری بهارستان به همت سازمان زیباسازی شهر تهران، بهار سال ۱۳۹۸ در سطح شهر تهران برگزار شده است.

 

.:عکس مذکور منتخب می باشد:.

تبلیغات فرهنگی