رویداد بهارستان نیاز شهر حتی در ایام عادی است

یک هنرمند هنرهای محیطی گفت: رویداد بهارستان باعث ایجاد جنب و جوش در مردم شده و حرکت بسیار خوبی است. امیدواریم که این روند گسترش یافته و نه‌تنها در نوروز بلکه در دیگر ایام سال نیز ادامه داشته باشد.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، لیلا اسلامی هنرمند هنرهای محیطی درباره رویداد بهارستان و تاثیر آن بر فضای شهری گفت: برگزاری این رویداد در آستانه نوروز، موجب تحول فضای شهری و ایجاد احساس شادی و نشاط در مردم خواهد شد. بسیاری از شهروندان در ایام نوروز مسافرت نمی روند و در شهر می مانند و برگزاری این رویداد موجب تغییر چهره شهر و القای حس عید به مردم می شود.

وی افزود: رویداد بهارستان به صورت یک کارناوال است که به راه افتاده و مردم نسبت به آن اشتیاق زیادی نشان می دهند. حتی در زمان اجرای پروژه نیز با علاقه زیاد از آثار استقبال می کنند.

وی تأکید کرد: این رویداد باعث ایجاد جنب و جوش در مردم شده و حرکت بسیار خوبی است. امیدواریم که این روند گسترش یافته و نه‌تنها در نوروز بلکه در دیگر ایام سال نیز ادامه داشته باشد.

اسلامی با اشاره به تمرکز بر ترکیب رنگی و افزایش استفاده از رنگ ها در طرح‌های رویداد امسال توضیح داد: به دلیل اینکه تهران شهری خاکستری است، استفاده از رنگ ها بسیار اهمیت داشته و سیاست بسیار خوبی در زیباسازی شهر محسوب می شود.

وی تصریح کرد: البته استفاده از این رنگ ها باید محدوده ای داشته باشد و نباید موجب ایجاد آلودگی بصری شود.

این هنرمند درباره طرح خود نیز توضیح داد: طرح بنده شامل مرغ های ایرانی است که با طرح ها و رنگ های متفاوت طراحی شده و با استفاده از فلز ساخته شده است. این طرح در مسیرهای پارک شهر به نمایش درخواهد آمد.

وی درباره ی رشته تحصیلی و سابقه خود نیز عنوان کرد: دارای مدرک کارشناسی ارشد نقاشی هستم و تاکنون در بخش های مختلف محیطی، حجم، تخم مرغ رنگی، نقاشی دیواری و دیگر هنرهای محیطی فعالیت داشته ام.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • شهرهای ایران از چه زمانی زندگی شبانه را تجربه کرده‌اند؟ چه تفاوتی میان زندگی شبانه در تهران پیش و پس از انقلاب وجود دارد؟ آیا زندگی شبانه شهری در ادبیات ایران جایگاهی داشته است؟ نسبت…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه