ترکیبات رنگی آثار باید هوشمندانه و خلاقانه باشد

یک هنرمند هنرهای محیطی گفت: هنرمندان باید ترکیبات رنگی آثار را هوشمندانه و خلاقانه انتخاب کنند تا تاثیر روانشناختی خود را بر مخاطبان بگذارد.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، فاطمه چگینی هنرمند هنرهای محیطی در خصوص رویداد بهارستان گفت: طی سال‌های اخیر این رویداد هر سال نسبت به سال گذشته هوشمندانه تر و خلاقانه تر برگزار شده و بسیاری از مردم با آن آشنایی دارند.
وی افزود: برگزاری این رویداد و نمایش هنرهای محیطی در سطح شهر هم می تواند در بهبود روحیه شهروندان و هم ایجاد احساس شادی در آنها بسیار موثر باشد.

این هنرمند با اشاره به اینکه امسال به وجود رنگ و ترکیبات رنگی در طرح ها بسیار توجه شده است، تصریح کرد: تنوع رنگی می تواند در شادابی و تغییر حالت یکنواختی فضای شهری موثر بوده و موجب تحول تهران شود. البته اگر این ترکیب رنگ ها غیر هوشمندانه استفاده شود، تاثیر منفی نیز خواهد داشت.
وی افزود: به همین منظور هنرمندان باید نسبت به استفاده از رنگ ها و تناسب آن ها با یکدیگر توجه داشته تا علاوه بر جذب بصری، تاثیر روانشناختی مثبت نیز بر مردم داشته باشد.

چگینی در مورد طرح خود نیز توضیح داد: طرح من این یک گل است که تعدادی توپ رنگی در آن وجود دارد و در حال چرخش هستند. در واقع حرکت و جنبش این توپ ها و تعامل آنها با یکدیگر می خواهد پیام شادابی، تلاش و فعالیت را به شهروندان منتقل کند.

این هنرمند درباره تحصیلات و فعالیت های عملی خود نیز توضیح داد: بنده لیسانس گرافیک هستم و حدود ۶ یا ۷ سال پیش وارد عرصه مجسمه سازی به ویژه مجسمه سازی شهری شده ام. تاکنون نیز سه مجسمه شهری در سطح تهران را به مرحله اجرا رسانده ام.
وی در پایان تصریح کرد: امسال نیز برای دومین بار است که در رویداد بهارستان شرکت می کنم و از انجام آن بسیار خوشحال هستم.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • شهرهای ایران از چه زمانی زندگی شبانه را تجربه کرده‌اند؟ چه تفاوتی میان زندگی شبانه در تهران پیش و پس از انقلاب وجود دارد؟ آیا زندگی شبانه شهری در ادبیات ایران جایگاهی داشته است؟ نسبت…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه