سهیل دستان: بهارستان به آثار مفهومی هم توجه کند

سهیل دستان معتقد است در سطح شهر باید همه نوع اثر هنری باشد و سالانه بهارستان هم باید به آثار مفهومی نیز توجه کند زیرا این گونه آثار مخاطب خاص خود را دارند.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، سهیل دستان از هنرمندان بخش حرفه‌ای تخم مرغ‌های رنگی چهارمین سالانه هنرهای شهری بهارستان، گفت: در سال‌های اخیر در ایام نوروز وقتی در مناطق مختلف شهر پیاده‌روی می‌کردی، تصور می‌شد که دارید در یک نمایشگاه قدم می‌زنید؛ برای همین است که معتقدم سالانه بهارستان چهره شهر را بسیار متفاوت می‌کند و از حالت خمودگی بیرون می‌آورد.
دستان در ادامه بیان کرد: در سطح شهر باید همه نوع اثر هنری باشد، هم آثار مفهومی و هم کارهای ساده. به هر حال هر کدام این‌ها مخاطب خاص خود را دارند. البته لازم است برای آثار مفهومی توضیح مکتوبی نوشته شود که مردم بتوانند از آن راهنمایی بگیرند.
این هنرمند تاکید کرد: بنابراین معتقد نیستم که کارهای مفهومی در منطقه خاصی متمرکز شوند چون مردم در سطح شهر پخش هستند. بنابراین باید از همه نوع اثر در همه جای شهر استفاده کرد.
سهیل دستان در ادامه خاطرنشان کرد: سال گذشته آثار سالانه بهارستان متمرکز‌تر بود ولی امسال پراکندگی آن بیشتر شد. این پراکندگی از این نظر که ممکن است حجم فعالیت سازمان زیباسازی کمتر به چشم بیاید خوب نیست؛ اما از این نظر که مردم مناطق مختلف می‌توانند از آن استفاده کنند اتفاق خوبی است.
دستان در پایان گفت: لذت کار کردن برای مردم در این است که باید راحت حرف خود را در قالب اثر هنری بزنی. البته باید توجه داشت که راحت حرف زدن به هیچ‌وجه کار ساده‌ای نیست و ارائه اثر را دشوارتر می‌کند. چون باید اثر را به گونه‌ای ارائه‌دهی که همه از آن استفاده کنند.
چهارمین سالانه هنرهای شهری بهارستان به همت سازمان زیباسازی شهر تهران، بهار سال ۱۳۹۸ در سطح شهر تهران برگزار شده است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • شهرهای ایران از چه زمانی زندگی شبانه را تجربه کرده‌اند؟ چه تفاوتی میان زندگی شبانه در تهران پیش و پس از انقلاب وجود دارد؟ آیا زندگی شبانه شهری در ادبیات ایران جایگاهی داشته است؟ نسبت…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه