فاطمه فراهانی: تخم مرغ‌های رنگی روح تازه‌ای به جامعه می‌بخشند

فاطمه فراهانی معتقد است؛ سازمان زیباسازی شهر تهران با سالانه هنرهای شهری بهارستان تلاش دارد تا روح تازه‌ای به جامعه ببخشد.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی، فاطمه فراهانی از هنرمندان بخش حرفه‌ای تخم‌مرغ‌های رنگی چهارمین سالانه هنرهای شهری بهارستان، درباره اثر خود در این رویداد گفت: درباره اثرم باید بگویم می‌خواستم طرحی باشد که خلاقانه باشد و در آن از رنگ‌های شاد استفاده کنم. همچنین می‌خواستم ارتباط عمیقی بین درون و بیرون اثر وجود داشته باشد.
فراهانی در ادامه بیان کرد: در این اثر از سازهای آبی، طوسی و نارنجی استفاده شده است. من همکاری با بهارستان را دوست دارم و از این اقدام سازمان زیباسازی شهر تهران حمایت می‌کنم زیرا برای تغییر فضای شهری تلاش می‌کنند.
فاطمه فراهان افزود: آثار سالانه بهارستان فضای شهری را متحول می‌کنند زیرا حدود چندین اثر در سطح شهر وجود دارد که این آثار می‌تواند مردم را به هنر نزدیک‌تر کند در نتیجه در زمینه فرهنگ‌سازی تاثیرگذار خواهند بود.
فراهانی در ادامه خاطرنشان کرد: رنگ‌هایی که برای آثار بهارستان سال 98 استفاده شد، حال و هوای بهاری دارند در نتیجه روح تازه‌ای به جامعه بخشیدند.
این هنرمند درباره برگزاری هر ساله بهارستان گفت: برگزاری این رویداد روند مثبتی دارد. من سال گذشته رفتم و از نزدیک تمام آثار را دیدم و شاهد بودم که مردم چقدر با این آثار ارتباط برقرار می‌کنند. همچنین این رویداد هنری سبب می‌شود تا هنرمندان انگیزه بیشتری برای فعالیت داشته باشند.
فاطمه فراهانی در پایان افزود: امسال به موضوع رنگ بیش‌تر اهمیت داده شد و این موضوع نشان دهنده این است که شهرداری تلاش می‌کند تا به کمک هنرمندان شهر را جذاب‌تر کند.
چهارمین سالانه هنرهای شهری بهارستان به همت سازمان زیباسازی شهر تهران، بهار سال ۱۳۹۸ در سطح شهر تهران برگزار شده است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • شهرهای ایران از چه زمانی زندگی شبانه را تجربه کرده‌اند؟ چه تفاوتی میان زندگی شبانه در تهران پیش و پس از انقلاب وجود دارد؟ آیا زندگی شبانه شهری در ادبیات ایران جایگاهی داشته است؟ نسبت…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه