محمود عزیزی: رنگ چهره شهر را چشم نوازتر می‌کند

محمود عزیزی بازیگر و کارگردان باسابقه تئاتر و سینما معتقد است، استفاده از رنگ چهره شهر را چشم‌نوازتر خواهد کرد.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، دکتر محمود عزیزی کارگردان تئاتر، مدرس دانشگاه و بازیگر سینما و تلویزیون درباره چهارمین سالانه هنرهای شهری بهارستان و تاثیرات این رویداد هنری در وضعیت زیبایی معابرو میادین شهر عنوان کرد: خوشبختانه کارها و اقدامات خوب فرهنگی در رابطه با زیباترشدن چهره شهر تهران در حال انجام است و رویداد بهارستان که در آستانه سال نو در چهار ساله اخیر برگزار می‌شود توانسته جایگاه خوبی در بین شهروندان داشته باشد.
وی افزود: باید با اقدامات جدید در خصوص کامل و بهتر شدن این رویداد هنری، پیگیری شود و استفاده از نظرات هنرمندان و کارشناسان فرهنگی می تواند این طرح را به سمت افق‌های جدید رهنمون کند. به نظرم می‌توان از این نوع پتانسیل و ظریفت‌های موجود بهره لازم را در جهت فرهنگ‌سازی برد.
عزیزی در باره استفاده موثر از رنگ در شهر که رویکرد چهارمین سالانه بهارستان است، گفت: این رنگ و نور است که چهره هر پدیده ای را زیبا و چشم نواز تر می کند و با توجه به اینکه اغلب رنگ هایی که در سطح شهر و معابر دیده می شود سرد و خاکستری است، اقدام شایسته‌ای است که برای زیباسازی شهر به سراغ رنگ برویم. معتقدم رنگ‌های روشن و گرم می‌تواند روحیه شهروندان را بهتر کند.
چهارمین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در بهار سال 1398 در سطح شهر تهران برگزار می‌شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • شهرهای ایران از چه زمانی زندگی شبانه را تجربه کرده‌اند؟ چه تفاوتی میان زندگی شبانه در تهران پیش و پس از انقلاب وجود دارد؟ آیا زندگی شبانه شهری در ادبیات ایران جایگاهی داشته است؟ نسبت…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه