شهیدان پاسبانان این مرز و بوم محسوب می شوند/ شهر باید با عکس شهیدان تزیین شود

ساره شریفی فر از هنرمندان نقاشی دیواری و خالق اثر شهید محمود تاتاری انور بناب، گفت: دیوارهای این شهر همیشه باید با عکس شهیدان به عنوان پاسبانان این شهر روی دیوارهای شهر نقش بندد.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، شریفی فر با اشاره به اینکه اثر شهید محمود تاتاری انور بناب روی دیواری در خیابان انقلاب بعد از خیابان شریعتی نرسیده به پل چوبی در منطقه 12 طراحی و اکران شد، گفت: به نظرم برخی از دیوارهای شهر باید با چهره شهدا تزیین شود چراکه آنها برای این مرز و بوم فداکاری های زیادی کرده اند.
وی با اشاره به تحقیقاتی که در خصوص زندگینامه این شهید انجام داده است، افزود: شهید محمود تاتاری انور بناب با وجود اینکه بزرگ یک خاندان بود اما به جبهه رفت و جان خود را در راه دفاع از عقایدش فدا کرد.
این هنرمند نقاش ادامه داد: اثر قبلی شهید تاتاری یک چهره پیر و ضعیفی بود که تنها یک تفنگ در دست گرفته به همین دلیل سعی کردم در طراحی چهره بیشتر روی نگاه مهربان و سن این شهید کار کنم.
شریفی فر با بیان اینکه از سال 90 مشغول فعالیت در حوزه نقاشی دیواری است، تصریح کرد: اگرچه امروزه بخشی از بدنه شهر با عکس و نقاشی شهیدان پر شده و ممکن است به چهره شهر حال و هوایی غمگین بدهد اما معتقدم اگر چهره صمیمی و مهربان آنها در معرض دید عموم قرار گیرد می تواند بر روح و روان مردم اثرگذاری مثبتی داشته باشد.
وی اضافه کرد: عکس شهیدان را باید به عنوان پاسبانان این شهر در شهر طراحی کنیم و من هم در همه کارهایم تلاش کرده ام روح لطیف و مهربان آنها به خوبی در صورتشان نشان داده شود.
این هنرمند نقاش گفت: معتقدم فراخوان های سازمان زیباسازی در راستای زیبا کردن چهره شهر بسیار تاثیرگذار خواهد بود.
گفتنی است؛ محمود تاتاری در سال ۱۳۰۳ شمسی در شهرستان بناب متولد شد. وی پس از تحصیل پایه ششم نظام قدیم و پشت سر گذاشتن مرحله‌ای از زندگی یعنی ازدواج به شغل بنایی مشغول شد. او در جنگ تحمیلی با ترکش خمپاره دشمن بعثی به شهادت رسید.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نام کتاب:زیباسازی و منظر شهری (مقالات و آراء نشست¬های تخصصی)- زمستان 1389 ناشر:نشر پیکره تهیه شده در: معاونت برنامه¬ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش شمارگان: 1500 جلد نوبتو سال…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه