اجرای طرح شهید اردستانی در منطقه 13/ تاثیر نقاشی شهدا بر ذهن مخاطب زیاد است

رضا پتگر از هنرمندان نقاشی دیواری و خالق اثر سرلشگر خلبان شهید مصطفی اردستانی گفت: نقاشی های دیواری باعث می شود که نتیجه آثار در شهر تاثیر گذاری خوبی بر ذهن مخاطب داشته باشد.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، پتگر با اشاره به اینکه از سال 72 در زمینه نقاشی دیواری فعالیت می کنم، گفت: طرح سرلشگر خلبان شهید مصطفی اردستانی در منطقه 13، بزرگراه امام علی، پایین تر از پل شهدای استان کرمانشاه اجرا شده در خصوص دوسالانه یادمان شده بوده است.
وی افزود: شهید اردستانی بسیار شخصیت سلحشور و جسوری داشته به گونه ای که بارها شهید بابایی از شخصیت وی متعجب شده است. این شهید در کار خود بسیار انسان ورزیده ای بوده است.
شرکت کننده چهارمین دوسالانه دیوارنگاری با اشاره به اینکه شهید اردستانی دوره خلبانی خود را در آمریکا تکمیل کرده است، تصریح کرد: شهید اردستانی در زمان جنگ فردی بسیار تاثیرگذار بوده به همین دلیل برای اینکه یاد این شهید را زنده نگه دارم برای پروژه دیوارنگاری این شخص را انتخاب کردم.
پتگر ادامه داد: اگرچه المان هایی مانند پر و پرواز کلیشه شده اند اما به شدت مراقب بودم که طرحم کلیشه ای نشود. تصویر شهید را به همراه هواپیمای F5 که تخصص این شهید بوده طراحی کردم.
این هنرمند نقاش اضافه کرد: شهید اردستانی خلبانی بسیار مسلط به هواپیمای F5 بود. زندگی این شخص با رشادت و همچنین فراز و نشیب های زیادی همراه بوده به گونه ای که شهید بابایی جانشین وی بوده است.
وی با اشاره به تاثیر نقاشی های دیواری بر ذهن مردم گفت: طرح‌هایی با مضامین شهادت و ایثار به شدت مستعد شعارزدگی است، نباید چهره شهید را با ابعاد قول آسا بر روی دیوار نقاشی کرد. باید طرحی همراه با عناصر طبیعی روی دیوار طراحی شود که ذهن مخاطب را برای لحظه ای درگیر کند.
این هنرمند نقاش اضافه کرد: مطمئن هستم توجه به برخی عنصرها می تواند برای مخاطب مهم باشد، اگر در موضوعات مختلف همه ی جنبه های فنی کار در نظر گرفته شود می توانیم شاهد ارایه آثار خوب برای دیوارهای شهر تهران باشیم.
پتگر با بیان اینکه سازمان زیباسازی متولی اجرای پروژه های خوبی مانند نقاشی دیواری در شهر تهران است، افزود: طراحان کارهای یکدیگر را می بینند و ایده های جدیدی را در ذهن خود پرورش می دهند، با این اتفاق هر یک از هنرمندان کار خود را به صورت جدی تر انجام می دهند.

تبلیغات فرهنگی

آمار و اطلاعات

نگارخانه