نقاشی دیواری بیان کننده واقعیت هایی از گذشته است

شرکت کننده چهارمین دوسالانه دیوارنگاری شهری با بیان اینکه نقاشی هایی که از شهدا روی دیوارها طراحی می شود می تواند مخاطب را به فکر بیاندازد، گفت: معتقدم طرح های یادمانی شهدا حقایقی از زمان جنگ هستند و می توانند از شهدا تا همیشه بر جای بمانند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، صفورا استکی هنرمند نقاش و شرکت کننده چهارمین دوسالانه دیوارنگاری شهری، با بیان اینکه طرح یک اثر یادمانی در خصوص شهدای منطقه 19 بود، گفت: این طرح را متناسب با فضای این منطقه در خیابان برادران عبدی نبش کوچه چهاردهم انتخاب کردم و تصمیم گرفتم که در این نقاشی به جای استفاده از طرح های کلیشه ای از فیگورهای نشسته شهدا در کنار هم استفاده کنم تا با این اتفاق مردم با منش شهدا و راه و روش زندگی آنها بیشتر آشنا شوند.
او با اشاره به اینکه با توجه به بافت سنتی منطقه، طرح یادمانی شهید را برای آن مناسب دیدم، افزود: سعی کردم در این طرح نسبت به رنگ و فرم هایی که در نقاشی به کار رفته دید متفاوت تری داشته باشم، به همین منظور در کارم از پرته های بسیار بزرگی که در خیابان ها وجود دارد، فاصله گرفتم.
استکی با اشاره به اینکه برای خلق این اثر در خصوص شهیدان عبدی تحقیقات دقیقی انجام داده ام، افزود: زمانی که به بنده اعلام شد که طرح شهیدان عبدی را اجرا کنم تصمیم گرفتم که طرحم را متناسب با فضای این منطقه انتخاب کنم.
این هنرمند با بیان اینکه نزدیک به 5 سال است که در زمینه دیوارنگاری مشغول به فعالیت هستم، گفت: هدف من از انتخاب این طرح نشان دادن فضای صمیمی بین شهیدان و رزمندگان در جبهه بود به همین منظور برای برقراری ارتباط بین مخاطب با تصویر تصمیم گرفتم کارم را در فضای کوچکتری که با محیط هماهنگی دارد، اجرا کنم.
استکی با بیان اینکه معتقدم نقاشی های دیواری بر ذهن مخاطب تاثیر زیادی می گذارد، تصریح کرد: هر نقاشی مخاطب خاص خود را دارد به همین منظور نمی توانیم بگوییم که نقاشی هایمان روی همه مردم جامعه تاثیرگذار خواهد بود، این طرح ها روی هر مخاطبی تاثیرات خاص خود را دارد.
این هنرمند نقاش با اشاره به اینکه برای اجرای این طرح مدت زمان زیادی صرف کرده ام، یادآور شد: بدون شک برای اجرای چنین پروژه ای به زمان زیادی نیاز داشتم چراکه این نقاشی ها یک پروژه یادمانی برای شهدا است و باید در خصوص زندگی آنها یک تحقیق کامل و جامع انجام می دادم، معتقدم ما نمی توانیم به راحتی از کنار این طرح ها بگذریم.
او با بیان اینکه نقاشی هایی که از شهدا روی دیوارها طراحی می شود می تواند مخاطب را به فکر بیاندازد، گفت: معتقدم طرح های یادمانی شهدا حقایقی از زمان جنگ هستند و می توانند از شهدا تا همیشه بر جای بمانند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نام کتاب:زیباسازی و منظر شهری (مقالات و آراء نشست¬های تخصصی)- زمستان 1389 ناشر:نشر پیکره تهیه شده در: معاونت برنامه¬ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش شمارگان: 1500 جلد نوبتو سال…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه