مجسمه‌های شهری بینش بصری شهر را افزایش می‌دهد

یک مجسمه ساز در حاشیه نشست‌ تخصصی ششمین دوسالانه مجسمه‌های شهر تهران گفت: مجسمه‌ها هم برای مردم و هم برای شهر، آثار بصری و بینشی زیادی به همراه دارد و این اقدام باید ادامه یابد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، شعله هژبرابراهیمی‌ با بیان اینکه در طول سال‌های گذشته مجسمه‌های زیادی را در شهرهای مختلف ایران ساخته است، افزود: مجسمه‌های شهری در واقع بیانگر حس و حال شهر یا احوالات خود مردم است و هر یک از مجسمه‌ها به شیوه‌ای به بیان این موضوع می‌پردازد.
وی ادامه داد: بعد از انقلاب مجسمه سازی در سطح کشور توسعه زیادی پیدا کرد و می‌توان گفت قبل از انقلاب این اتفاق مهم نیفتاده بود.
هژبرابراهیمی‌ تصریح کرد: به نظرم بعد از سال 1370 اتفاق خیلی عجیبی در حوزه مجسمه‌سازی افتاد و کارهای خیلی خوبی از مجسمه‌سازان در شهرها نصب شد.
این مجسمه ساز با تاکید بر اینکه نصب مجسمه در شهر می‌تواند در روحیه شهروندان اثرگذار باشد، تاکید کرد: به نظرم نصب مجسمه در شهر اتفاق بسیار مفید و برای مردم آموزنده است.
وی با بیان اینکه بیشترین آثارش به موضوع مادر مربوط است، تصریح کرد: زمانیکه آثار خودم را در شهر نگاه می‌کنم، می‌بینم که مردم توانسته‌اند با این آثار ارتباط برقرار کنند، ضمن اینکه به نظرم این آثار هم رسالت خود را به خوبی انجام داده‌اند.
هژبرابراهیمی‌ اضافه کرد: مجسمه هم بستری بسیار مفید برای رشد و زیباسازی شهر فراهم کرده و هم اثر خیلی خوبی بین مردم داشته و برای آنها آگاهی بخش است.
این مجسمه ساز گفت: مجسمه سازی می‌تواند بینش بصری مردم و همچنین سطح بصری شهر را افزایش دهد. به نظرم این کار باید ادامه پیدا کند، شهرداری‌ها هم علاقه مند به دوام این اقدامات هستند و فکر می‌کنم آینده این هنر بسیار خوب، روشن و موفق خواهد بود.

تبلیغات فرهنگی

آمار و اطلاعات

نگارخانه