معماری کشورها تاثیرگرفته از یکدیگر است

یک فیزیکدان و شیمی‌دان و دارای دکترای شناخت مواد و متخصص در حوزه مرمت و حفظ آثار از کشور فرانسه در نشست‌ تخصصی ششمین دوسالانه مجسمه‌های شهر تهران با موضوع حفظ و مرمت مجسمه‌های شهر تهران گفت: کشورهای مختلف از هنر و آثار و معماری یکدیگر در دوران‌های مختلف تاثیرگرفته و می‌توان گفت شباهت در دوران‌های مختلف بسیار زیاد بوده است.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، خانم باربارا برونه ایمبولت با بیان این مطلب و با اشاره به فعالیت‌هایی که انجام می‌دهند، افزود: ما یک شرکت مرمت آثار باستانی در پاریس داریم و بیشترین کاری که انجام می‌دهیم مرمت آثار باستانی و مجسمه‌های داخل شهر در فرانسه است اما در خارج از فرانسه هم کارهایی را در این زمینه انجام داده و می‌دهیم.
وی در باره معماری ایران معتقد است: کل تاریخ کشورهای مختلف به همدیگر متصل هستند، یعنی در یک دوره خاصی در تمام دنیا یک نوع معماری انجام شده است، هشت سال قبل از ساخت موزه هنرهای معاصر تهران در دهه ۷۰ میلادی چنین موزه‌ای را در فرانسه ساختیم که شبیه به همین موزه‌ای است که در تهران وجود دارد.
برونه ایمبولت اضافه کرد: بنابراین می‌توان گفت این شکل معماری خیلی سریع و با کمی‌تغییرات وارد ایران شده است. به هر حال این گرایش‌ها همیشه در بین کشورها یکسان بوده و نمی‌توان گفت که تفاوت زیادی بین این کشورها وجود داشته چراکه در دوران مختلف شباهت بسیار زیاد بوده است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • "فصلنامه معماری و شهر سازی" در شماره 104 خود که پاییز 90 منتشر گردید به موضوعات مختلفی در ارتباط با سازمان زیباسازی پرداخت با کلیک بر روی نام مقاله می توانید آن را مشاهده کنیدیک…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه