نقاشی دیواری شهدا برای خانواده آنها ارزشمند است

هنرمند نقاش و خالق اثر شهید سرلشکر خلبان غلامرضا خسروپور با اشاره به اقدامات سازمان زیباسازی در راستای برگزاری یادمان شهدا، گفت: نقاشی دیواری شهدا برای خانواده آنها یک نوع دلگرمی محسوب می شود تا بدانند که یاد و خاطره آنها تا همیشه برای مردم زنده است.
 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ زهرا صفی آبادی هنرمند نقاش و خالق اثر شهید سرلشکر خلبان غلامرضا خسروپور با بیان اینکه طرح من از میان چند طرح دیگر برای اجرا شدن پذیرفته شد، گفت: بعد از چند مرحله ادیت کار، طرح با تغییراتی همراه شد و به عکس یادگاری یک شهید تبدیل شد.
وی افزود: تکنیک کار به صورت اکریلیک بود و در منطقه 4 بزرگراه شهید باقری نبش کوچه شهید متولی کسمایی اجرا شده است.
هنرمند نقاش و خالق اثر شهید سرلشکر خلبان غلامرضا خسروپور، تاکید کرد: این طرح در مدت زمان 3 هفته روی دیواری با مساحت 240 مترمربع اجرایی شد.
صفی آبادی با بیان اینکه شهید خسروپور دو هفته بعد از زمان جنگ ایران و عراق در خاک عراق به شهادت رسید، افزود: شهید خسروپور خلبان شناسایی بودند که در حین شناسایی عملیات، هواپیمای وی توسط دشمن منفجر می شود.
وی با اشاره به اقدامات سازمان زیباسازی در راستای برگزاری یادمان شهدا تصریح کرد: نقاشی دیواری شهدا برای خانواده آنها یک نوع دلگرمی محسوب می شود تا بدانند که یاد و خاطره آنها تا همیشه برای مردم زنده است.
هنرمند نقاش و خالق دیوارنگاره شهید سرلشکر خلبان غلامرضا خسروپور ادامه داد: جوانان باید با ایثار و فداکاری شهدا آشنایی بیشتری داشته باشند چراکه امنیتی که هم اکنون در کشور داریم را مدیون فداکاری شهدای جنگ هستیم.
صفی آبادی یادآور شد: اقدامات سازمان زیباسازی باعث می شود هنرمندان به خوبی هنر خود را در جامعه به معرض نمایش بگذارند. معتقدم مخاطب اصلی نقاشی های دیواری مردم هستند و می توانند به خوبی با آن ارتباط برقرار کنند.
گفتنی است؛ شهید خسروپور خلبان RF-4 هواپیمای شناسایی بود و در گردان 11 شناسایی تاکتیکی پایگاه یکم مهرآباد خدمت میکرد.وی در تاریخ 14/7/59 در حین عملیات شناسایی در منطقه تکریت عراق به همراه شهید سرلشکر خلبان علیرضا دریانیان مفقود گشتند و پیکر پاکشان هیچوقت به ایران برنگشت.آنها اولین شهدای این گردان هستند.

تبلیغات فرهنگی

آمار و اطلاعات

نگارخانه