سبحان هاشمی‌پور: سمپوزیوم در سواد بصری شهروندان موثر است

دانشجوی رشته مجسمه‌سازی دانشگاه نیشابور، برگزاری سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران را عامل مهمی در افزایش نشاط جامعه و رشد سواد بصری شهروندان دانست.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، سبحان هاشمی‌پور، دانشجوی رشته مجسمه‌سازی دانشگاه نیشابور، درباره حضور در نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران گفت: به طور حتم سمپوزیوم تهران فرصتی برای ما دانشجویان است تا بتوانیم در کنار اساتید و هنرمندان حرفه‌ای کار خود را ارائه دهیم و تجربه کسب کنیم، بنابراین به نظرم سمپوزیوم کار خوب و مثبتی است که امیدوارم ادامه پیدا کند.

او افزود: آثار این دوره از سمپوزیوم بسیار خوب و حرفه‌ای است و من کار ضعیفی را حتی در بخش دانشجویی نمی‌بینم. همین سطح بالای کیفی آثار نشان‌دهند رشد قابل توجه این هنر در بین هنرمندان ما و جوانترهاست که یکی از نتایج سمپوزیوم‌ها و استمرار آنها به شمار می‌رود.

این هنرمند جوان درباره اثر اجرایی خود با عنوان &ایران من& در نهمین سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران، بیان کرد: &ایران من& به معماری گذشته ایران که در حال محو و نابودی است، اشاره دارد. این اثر را من از سقف گنبدهای ایرانی که به شکلی کاربندی یا اصطلاحا یزدی‌بندی شده‌اند، دریافت کرده‌ام.

هاشمی‌پور ادامه داد: در این سقف‌ها فرم‌های هندسی در کنار فرم گرد و بدون زاویه گنبد به کار می‌رود تا سختی، نرمی و توازن را نشان دهد. در واقع نگاه هندسی و دقیق در این موتیف‌ها برای من جذاب بود؛ زیرا توسط این نقوش، معمار به فضای هر محلی از مسجد گرفته تا خانه، روح می‌بخشیده است.

این هنرمند که پیش از این در سمپوزیوم شنی بافق، سمپوزیوم خشت خام یزد به عنوان دستیار و نمایشگاه گروهی مجسمه نیز حضور داشته، نصب آثار سمپوزیوم در سطح شهر را عامل مهمی در نشاط شهروندان

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • آقای محمدرضا بمانیان و خانم فریال احمدی این کتاب شامل 5 فصل اصلی (1- طراحی منظر، 2- اکولوژی منظر، 3- برنامه ریزی منظر، 4- مرمت منظر، 5- روش ها در طراحی منظر) می باشد که…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه