الکس لبروف: کار کردن دانشجویان در سمپوزیوم تهران ایده شگفت‌انگیزی است

هنرمند فرانسوی حاضر در نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران گفت: یکی از نکات بسیار مثبت در این رویداد حضور دانشجویان در بخش دستیاری و رقابتی است و به نظر من ایده شگفت‌انگیزی است.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، الکس لبروف، هنرمند کشور فرانسه درباره حضور خود در نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران، گفت: من تا امروز در چهل سمپوزیم از سراسر دنیا شرکت کرده‌ام اما این نخستین بار است که در ایران حضور پیدا کرده‌ام و بابت آن بسیار خوشحالم، زیرا همواره دوست داشتم که به ایران سفر کنم.
او درباره اثر اجرایی خود، بیان کرد: کار من همواره به صورت ترکیب متریال بوده است، بنابراین اکثرا به شکل فلز و سنگ کار کرده‌ام اما در این سمپوزیوم، با توجه به متریال، صرفا با سنگ تراورتن کار می‌کنم. در سمپوزیوم نهم تهران، اثر من بر اساس یک سوال اصلی تحت عنوان اینکه؛ آیا بشر از طبیعت حفاظت می‌کند یا عاملی برای تخریب طبیعت است؟ شکل گرفته است.
این هنرمند ادامه داد: شمای درختی که من در این اثر انتخاب کردم به عنوان سمبلی از طبیعت به کار رفته است. من در اطراف این اثر فرم‌هایی را به حالت ستون‌ در نظر گرفتم که بر اساس معماری شکل گرفته در کنار طبیعت اشاره دارد و در راستای پاسخ به همان سوال اولیه من است.
لبروف درباره نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران، اظهار کرد: به نظرم برنامه‌ریزی و مدیریت این سمپوزیوم بسیار خوب است و همه چیز سر جای خود قرار دارد؛ بنابراین می‌توانم بگویم که این رویداد بسیار خوب برگزار شده است. نکته بسیار خوب دیگر حضور دانشجویان در بخش دستیاری و دانشجویی است و من بسیار از کار کردن با دستیار جوانم راضی هستم و معتقدم که این اقدام ایده شگفت‌انگیزی است.
او ادامه داد: چیزی که در این سمپوزیوم تهران برای من مهم به شمار می‌رود، فضایی است که برای گفت‌وگو ایجاد شده، بنابراین اگر کسی از اقامت و موارد دیگر بپرسد برای من در اولویت بعدی است؛ اما در نهایت تمام این موارد نیز به نظر من خوب و به شکل قابل قبولی ارائه شده است.
این هنرمند درباره آثار اجرایی در نهمین سمپوزیوم تهران، گفت: چیزی که برای من جالب بود این است که این سمپوزیوم صرفا مجسمه‌های فرمیک را شامل نمی‌شود و این را در بخش معرفی و پرزنتیشن هنرمندان می‌توان دید و من از بخش معرفی هنرمندان بسیار راضی هستم.
لبروف درباره آثارهنرمندان ایرانی بیان کرد: وقتی آثار هنرمندان ایرانی را دیدم، متوجه شدم بخشی از کارها به تمدن‌های گذشته و بخشی به آثار باستانی مربوط است که در ایران ریشه خاصی دارد؛ این نکته بسیار مثبتی است که دنبال می‌شود زیرا آینده از گذشته ساخته می‌شود بنابراین بسیار جالب است که هنرمندان ایرانی نگاهی فراتر از فرم به آثار مجسمه دارند.
او درباره حضور در ایران بیان کرد: قبل از اینکه به ایران بیایم، انتظار نداشتم که این میزان از مهمان‌نوازی را شاهد باشیم، زیرا پروپاگاندای بسیار زیادی علیه ایران است. من بسیار از فضای ایران غافلگیر شدم زیرا به راحتی در میان مردم قدم می‌زنم و امنیت کاملی در ایران وجود دارد. من مهمان‌نوازی، رفتار دوستانه و مهربانی ایرانی‌ها را دیده‌ام؛ البته من به سیاست اهمیتی نمی‌دهم زیرا اساسا سیاست از مردم متفاوت است و به نظرم مهمترین بخش یک فرهنگ، مردم آن است.
نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران تا 4 آذرماه در منطقه گردشگری عباس آباد، مجاور بوستان نوروز در حال برگزار است.

تبلیغات فرهنگی

آمار و اطلاعات

نگارخانه