لائورا کریستینا مارکوس: آثار هنرمندان ایرانی سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران بسیار دقیق و هندسی است

هنرمند مجسمه‌ساز کشور آرژانتین حضور دانشجویان در کنار هنرمندان حرفه‌ای را یک فرصت خوب خواند و گفت: سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران می‌تواند کمک کند که دانشجویان بتوانند در کنار هنرمندانی که تجربه کار دارند، حضور داشته باشند و مسائلی که شبیه به راز است را در طول کار بیاموزند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، لائورا کریستینا مارکوس، هنرمند کشور آرژانتین درباره حضور خود در نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران، گفت: این سومین بار است که من به ایران می‌آیم. بار نخست، من پنج سال پیش به مشهد رفتم و بار دوم، دو سال پیش به تبریز آمدم و از خوش شانسی امروز در تهران حضور دارم.
او درباره اثر اجرایی خود در سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران، بیان کرد: در یک سال گذشته من به ساخت یک اوریگامی ژاپنی از سنگ فکر کردم که ممکن است شبیه به پروانه دیده شود اما من در این کار فرم متفاوتی را جستجو کردم بنابراین یک کاغذ برداشتم و سعی کردم که شکل یک سنگ را در آن بازسازی کنم و از دل آن یک اوریگامی بسازم.
این هنرمند مجسمه‌ساز آرژانتینی ادامه داد: در سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران، هنرمندان حرفه‌ای در کنار دانشجویان کار می‌کنند و این بسیار جالب است. من فکر می‌کنم این فرصت بسیار خوبی برای جوانان است زیرا دانشگاه صرفا تکنیک و ابزارها را به دانشجویان می‌آموزد اما در واقعیت این می‌تواند یک تجربه خوب و مهم برای آنان باشد و امکان بهتری را برای آینده کاری آن‌ها بسازد.
مارکوس تصریح کرد: در واقع این رویداد می‌تواند کمک کند که دانشجویان بتوانند در کنار هنرمندانی که تجربه کار دارند، حضور داشته باشند و مسائلی که شبیه به راز است، را در طول کار بیاموزند زیرا این مسئله برای آموزش بسیار مهم است. من از کار کردن در کنار این جوانان و دانشجویان لذت می‌برم.
او افزود: من معتقدم که هنرمندان ایرانی در بخش حرفه‌ای این سمپوزیوم بسیار خوب کار می‌کنند. من اولین بار با کار هنرمندان ایرانی در مشهد آشنا شدم و دیدم که سه هنرمند حاضر در آنجا آثاری واقعا زیبا و متفاوت را ارائه کردند. آن‌ها مفاهیم جالبی را در قالب آثار ارائه کردند. در این سمپوزیوم نیز، من آثار بسیار خوبی را از هنرمندان ایرانی می‌بینم. نکته جالب این است که اغلب آثار ایرانیان بسیار دقیق و هندسی است و من از آن لذت می‌برم.
این هنرمند تاکید کرد: من این سمپوزیوم را مدت‌هاست دنبال می‌کنم که تا امروز که نهمین دوره آن است. معتقدم که این رویداد هنری اتفاق خوب و قابل قبولی است. آنچه که ما نیاز داریم در این فضا وجود دارد و من فکر می‌کنم همه چیز در سطح خوبی از نظر مدیریت و سازماندهی قرار دارد.
مارکوس مردم ایران را دوست داشتنی خواند و گفت: من فکر می‌کنم که مردم ایرانی بسیار دوستانه و مهربان هستند. آن‌ها بسیار به شعر علاقمند هستند و اصلا به آنچه که از ایران در رسانه‌های غربی می‌شنوید، شباهت ندارند. من از اولین سفر به ایران تا امروز هنوز دوستانی دارم که برای من عکس و نامه می‌فرستند به همین خاطر دوست دارم که سفری به تبریز داشته باشم و دوستانم را ببینم. من بسیار دوست دارم که باز هم به ایران سفر کنم.
او ادامه داد: من به کشورهای زیادی سفر کردم و معتقدم که مردم عنصر بسیار مهمی هستند. من در طول سفرهایم بارها به برخی کشورها بازگشتم اما معتقدم که این مردم هستند که یک کشور را جذاب می‌کنند. در ایران مردم در کنار یکدیگر و به شکلی جذاب زندگی می‌کنند که برای من قابل توجه و دوست داشتنی است.
نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران تا 4 آذرماه در منطقه گردشگری عباس آباد، مجاور بوستان نوروز در حال برگزاری است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • فصلنامه "تبلیغات" شماره هجدهم که در تیر ماه نود انتشار یافت صفحاتی را به موضوع "نگاه زیباسازی، نگاهی مردمی" اختصاص داد       برای بارگزاری این مطلب اینجا را کلیک کنید
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه