گئورگی مینچف: سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران یکی از بهترین‌ رویدادهای هنری در سطح دنیاست

هنرمند مجسمه‌ساز بلغارستان، طراحی و مدیریت نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران را دارای کیفیت بالایی خواند و گفت: مدیریت و سازماندهی این سمپوزیوم بسیار خوب است و می‌توان گفت که سمپوزیوم تهران یکی از بهترین‌ها در سطح دنیاست که البته کیفیت آن به سنت‌های قدیمی این کشور نیز مربوط است.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، گئورگی مینچف، هنرمند کشور بلغارستان درباره حضور در ایران، گفت: این دومین بار است که من به ایران می‌آیم و بار نخست شهر اهواز را تجربه کردم.
او درباره اثر اجرایی خود در نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران بیان کرد: نام اثر من "مقدمه" است که به معنای دوران بشری از آن استفاده کرده‌ام. من می‌خواستم به این نکته اشاره کنم که ما انسان‌ها در طول زمان، طبیعت را ترک کردیم بنابراین امروز وضعیت و موجودیت این عرصه به ما بستگی دارد.
این هنرمند ادامه داد: طبیعت در گذشته بسیار مثبت بوده است اما امروز به واسطه اقدامات بشر، مشکلات بسیاری برای آن به وجود آمده است که البته شاید به جای مشکل بتوانیم آن را روش رشد انسان‌ها بر روی کره زمین بدانیم. من سعی کردم که وقتی مخاطب به اثرم نگاه می‌کند بتواند با مشکلات موجود در طبیعت و دغدغه‌هایی که در این بخش وجود دارد، ارتباط برقرار کند.
مینچف درباره سطح برگزاری نهمین سمپوزیوم بین‌امللی مجسمه‌سازی تهران، اظهار کرد: مدیریت و سازماندهی این سمپوزیوم بسیار خوب است و می‌توان گفت که سمپوزیوم تهران یکی از بهترین‌ها در سطح دنیاست که البته کیفیت آن به سنت‌های قدیمی ایران نیز مربوط است. در این رویداد سنگ از کیفیت خوبی برخوردار است. تمام روز فضای کار عالی و خوب است و می‌توان به شکلی خوب و مناسب کار را پیش برد.
او پیشنهاد داد: شاید خوب باشد اگر هنرمندان حاضر در نهمین سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران بدانند که قرار است کار آن‌ها نهایتا در کجای شهر نصب شود.
این هنرمند بلغارستانی درباره حضور دانشجویان در این سمپوزیوم گفت: من مدرس دانشگاه در کشور خودم هستم و می‌دانم که این اتفاق برای دانشجویان بسیار مهم است. به شخصه ایده حضور دانشجویان در سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران را دوست دارم و این شکل اجرای برای من بسیار جالب بود. البته امیدوارم که حضور من نیز برای دستیارم نیز جالب و آموزنده باشد و بتوانیم چیزی مفید به او بیاموزم.
مینچف درباره سطح آثار اجرایی در این نهمین سمپوزیوم بین‌امللی مجسمه‌سازی تهران بیان کرد: هیچ کس در عرصه هنر راهنما نیست، ضمن اینکه من نیز تمام روز در این سمپوزیم مدام در حال کار کردن هستم بنابراین نمی‌توانم درباره آثار دیگران به راحتی صحبت کنم.
او افزود: من فکر می‌کنم که ایران کشور جالبی است اما برای من ترافیک در این شهر بسیار پررنگ بود زیرا به نظر می‌رسد در همه جای این شهر ترافیک وجود دارد، اما مردم و شهروندان ایرانی بسیار مهربان و مهمان‌نواز هستند و من بسیار دوست دارم که باز هم به ایران سفر کنم و در این رویداد حضور داشته باشم.
نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران تا 4 آذرماه در منطقه گردشگری عباس آباد، مجاور بوستان نوروز در حال برگزاری است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • محراب های سفالین ایرانینویسنده: کیانوش معتقدیسال چاپ :1397بررسی عنصر مهمی همچون محراب های سفالین در فضای معماری مذهبی ایران، به مثابه شناخت حقیقت و زیبایی هنر اسلامی و بدون شک یکی از راه های مهم…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه