سنگام ونکهده: از تنوع آثار در سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران نکته می‌آموزم

هنرمند مجسمه ساز هندی، تنوع و تفاوت آثار هنرمندان ایرانی را یک نکته مثبت خواند و گفت: تنوع در آثار هنرمندان ایرانی از نظر تکنیک و ایده، بسیار جالب است و من از آن می‌آموزم.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، سنگام ونکهده، هنرمند مجسمه‌ساز کشور هند، درباره حضور خود در نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه سازی تهران، گفت: این نخستین بار است که من به ایران می‌آیم، بنابراین لازم می‌دانم که از مدیریت سمپوزیوم تهران و تیم حاضر در آن تشکر کنم و بسیار خوشحالم که امروز در تهران حضور دارم.
او درباره اثر اجرایی خود در این سمپوزیوم توضیح داد و افزود: به طور کلی من درباره میراث فعالیت می‌کنم. در این سمپوزیوم نیز موضوع اصلی من درباره میراث هندی موجود در روستای محل زندگی من است. من درباره این روستا تحقیق و پژوهش کردم و سعی کردم با سنگ، روش زندگی تاریخی این افراد را به تصویر بکشم.
این هنرمند هندی ادامه داد: در این روستا افراد روش خاصی برای استفاده و نگهداری از آب دارند. در واقع آنها آب را برای زمستان ذخیره و سپس در طول فصل سرد از آن بهره‌برداری می‌کنند. من سعی کردم که در این اثر درباره مدل خاص زندگی این افراد که به تاریخ و زندگی گذشته مربوط است، صحبت کنم و آن را به تصویر درآورم.
ونکهده درباره سطح آثار دیگر هنرمندان در نهمین سمپوزیوم تهران، گفت: هر هنرمندی روش، زبان و نگاه متفاوتی را در این سمپوزیوم دنبال می‌کند. من از تمام این آثار می‌آموزم و از این تفاوت‌ها بسیار لذت می‌برم.
او درباره آثار هنرمندان ایرانی، بیان کرد: من معتقدم که آثار هنرمندان ایرانی اغلب خوب و بسیار جذاب است. تنوع در آثار آنها از نظر تکنیک و ایده بسیار جالب است زیرا برخی مینی‌مال و برخی به سبک و سیاق دیگر کار می‌کنند. به شخصه از این تنوع و تفاوت‌های موجود در آثار هنرمندان ایرانی می‌آموزم و آن را دوست دارم.
این هنرمند مجسمه‌ساز افزود: از بودن در این رویداد خوشحالم و معتقدم که این سمپوزیوم از نظر مدیریت و گروهی که برای برنامه‌ریزی حضور دارند، بسیار خوب عمل کرده و ستودنی است.
ونکهده درباره حضور دانشجویان در این رویداد بین‌المللی، گفت: حضور دانشجویان یک ایده و پلتفرم عالی است زیرا آنها در طول سمپوزیوم از افراد حرفه‌ای نکاتی را می‌آموزند که می‌تواند در آینده کاری آنها مفید باشد. دستیار من بسیار خوب است و من از فعالیت در کنار او راضی هستم.
او در پایان درباره تجربه سفر خود به ایران، بیان کرد: تجربه من از حضور در ایران بسیار عالی است یعنی از لحظه‌ای که به ایران وارد شدم، رفتاردوستانه ومهمان نوازانه‌ای را شاهد بودم ودیدم که افراد چقدر رفتارهای خوبی دارند.
نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران تا 4 آذرماه در منطقه گردشگری عباس آباد، مجاور بوستان نوروز در حال برگزاری است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • سازمان زیباسازی شهر تهران به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، کتاب " تهران تا انتها حضور" را منتشر کرد. موضوع راهپیمایی هایی که به مناسبت انقلاب اسلامی ایران در تهران انجام شده است در کتاب…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه