شیما انجیدنی: بخش دانشجویی سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران به تربیت هنرمندان نسل آینده می‌پردازد

شیما انجیدنی هنرمند حاضر در بخش دانشجویی نهمین سمپوزیوم بین‌المللی محسمه‌سازی تهران، این بخش را مهمترین قسمت رویداد دانست که به تربیت هنرمندان نسل آینده می‌پردازد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی تهران، شیما انجیدنی، درباره حضور در نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران، گفت: سمپوزیوم تهران یک رویداد بسیار خوب و مهم است که تاکنون با برنامه‌ریزی خوب و طبق برنامه پیش رفته است به همین خاطر آثار تا امروز کاملا بر طبق روال و برنامه انجام شده است.
او درباره سطح آثار این دوره از سمپوزیوم، بیان کرد: سطح آثار این دوره در بخش اصلی و حرفه‌ای بسیار خوب و جالب است. هنرمندان حاضر در بخش حرفه‌ای تا امروز کارهایشان را با روندی اصولی پیش برده‌اند و ما نیز در بخش دانشجویی بسیار از حضور این اساتید و هنرمندان شاخص بهره‌مند شدیم.
این هنرمند ادامه داد: سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران برای من تجربه بسیار خوبی بود تا جایی که امروز یک روند کامل در ذهن من برای ساخت یک مجسمه شکل گرفته است.
انجیدنی تصریح کرد: سمپوزیوم یک رویداد بسیار موثر در عرصه هنر به خصوص برای جوانترهاست، زیرا دانشجویان در دوران تحصیل پیشینه‌ای از مجسمه‌سازی و روند کار ندارند. در حالی که با این سمپوزیوم ما می‌توانیم خلق اثر، ایده و روند کار سایر هنرمندان کشورهای دیگر دنیا را دنبال کنیم؛ بنابراین می‌توان گفت که مهمترین بخش این سمپوزیوم همین بخش دانشجویی است که هنرمندان آینده کشور را تربیت می‌کند.
او درباره تاثیر هنر بر جامعه و شهروندان، خاطر نشان کرد: لازمه زندگی، زیبایی‌های آن است و هنرمند می‌تواند این لزوم را برای زندگی شهری بسازد زیرا ما در شهر نیاز به تنفس داریم یعنی در زمان‌هایی که خسته هستیم و لازم داریم که از زیبایی‌های بصری استفاده کنیم، یک اثر هنری کمک می‌کند که بتوانیم برای چند لحظه از فضا لذت ببریم.
این هنرمند درباره اثر اجرایی خود در این سمپوزیوم بیان کرد: نام اثر من "ابتدا" است و شکل آن بیشتر شبیه به یک لانه پرنده است که در حالت عمودی قرار دارد. ابتدا چیزی است که ما برای آن تصمیم نگرفته‌ایم و آنرا نساخته‌ایم. یعنی شاید بتوانیم آینده را بسازیم اما کسی نمی‌تواند ادعا کند که ابتدای خود را ساخته است. من در این اثر یک ابتدا برای خود ساخته‌ام که مشخص نیست که چیست و چگونه است و اساسا متعلق به چه نوع موجودیتی است، اما من آن را به عنوان ابتدای خود ساخته‌ام.
این دانشجوی مجسمه‌سازی دانشگاه تهران در پایان بر لزوم تداوم سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران تاکید کرد و گفت: امیدوارم که این روند ادامه پیدا کند و همه بتوانند از آن بهره‌مند شوند و حتی مردم عادی نیز با فرهنگ‌سازی به اهمیت هنر پی ببرند و بدانند که هنر نیز به اندازه اقتصاد و پوشاک برای زندگی انسانی مهم است.
نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران تا 4 آذرماه در منطقه گردشگری عباس آباد، مجاور بوستان نوروز در حال برگزار است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

آمار و اطلاعات

نگارخانه