شهردار تهران از نهمین سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران بازدید کرد

پیروز حناچی شهردار تهران با حضور در بوستان نوروز از نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران بازدید کرد.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، پیروز حناچی شهردار تهران به همراه برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران، مهندس سید محمدحسین حجازی مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد، دکتر سید محمد هادی ایازی و جمعی از مدیران شهری از نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران که این روزها در بوستان نوروز از اراضی عباس آباد در حال برگزاری است، دیدن کردند.
شهردار تهران پس از بازدید از آثاری که در این سمپوزیوم توسط هنرمندان در حال خلق است و گفت‌و‌گو با چند هنرمند ایرانی و خارجی درباره برگزاری این رویداد هنری گفت: مجسمه‌سازی از هنرهای تجسمی است که قدمت زیادی در کشور دارد و خوشبختانه سازمان زیباسازی شهرداری تهران در چند سال گذشته با برگزاری سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران‌ در جهت بالا بردن کیفیت آثار هنری این رشته تلاش کرده تا این آثار را در شهر مورد استفاده قرار دهیم.
شهردار تهران با اشاره به برگزاری بین‌المللی این رویداد هنری گفت: در سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران که به شکل رقابتی بین هنرمندان خارجی و داخلی برگزار می‌شود؛ آثاری خلق خواهد شد که مطمئناً بر کیفیت آثار شهری تاثیر خواهد گذاشت و از سوی دیگر نسل جدیدی از هنرمندان را تربیت خواهد کرد که می‌توانند آثارشان را در جای جای کشور به نمایش بگذارند و این موضوع به توسعه کیفی هنر مجسمه‌سازی کمک خواهد کرد.
حناچی درباره حضور دانشجویان در سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران نیز گفت: در این رویداد هنری تعداد زیادی از دانشجویان و اساتید دانشگاهی حضور دارند که اتفاقا از یکی از دانشگاه های شرقی کشور؛ دانشگاه نیشابور در این سمپوزیوم دانشجویانی حضور دارند که برای من جالب بود زیرا ما رد و اثری از هنر مجسمه‌سازی در این منطقه نداشتیم و امیدواریم که انشالله به مدد این دانشگاه و حضور در رویداد هنری اینچنینی این منطقه به عنوان قطب هنر مجسمه‌سازی کشور به فعالیت خود ادامه دهند.
وی تصریح کرد: به طور کلی حضور هنرمندان حرفه‌ای از نقاط مختلف کشور و سایر نقاط دنیا به جذابیت نهمین سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران افزوده و امیدوارم این رویداد به صورت مستمر ادامه پیدا کند تا بتوانیم از آثار خلق شده در چنین رقابتی در فضای شهر استفاده کنیم.
شهردار تهران در پایان درباره برگزاری نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران در اراضی عباس آباد گفت: طراحی منطقه عباس آباد به شکل ملی دیده شده است و امید است که تاثیر خود را بر کشور و حتی به عنوان نقطه‌ای که ایران را معرفی کند، اثرگذار باشد. سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران نیز در همین راستا در این منطقه برگزار شده تا آثار با کیفیت این رویداد هنری در تپه‌های عباس آباد جانمایی شوند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه