حمید شانس: سمپوزیوم تهران توانسته درعرصه مجسمه‌سازی کشور تحول ایجاد کند

حمید شانس می‌گوید سمپوزیوم بین‌المللی تهران پس از نزدیک به یک دهه توانسته در عرصه مجسمه‌سازی کشور تحول ایجاد کند.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، حمید شانس هنرمند مجسمه‌ساز، درباره برگزاری نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران گفت: به طور کلی برگزاری سمپوزیوم برای جامعه هنری مفید است و خوشبختانه سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران تاکنون تاثیرگذار بوده و در جذب مخاطبان نقش مهمی داشته است.
این هنرمند در ادامه بیان کرد: به نظر من سمپوزیوم مجسمه‌سازی پس از نزدیک به یک دهه توانسته در عرصه مجسمه‌سازی کشور تحول ایجاد کند البته باید تداوم داشته باشد و این سمپوزیوم‌ها هر سال نسبت به سال‌های قبل بهتر برگزار شوند.
وی افزود: معتقدم در روند برگزاری سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران باید به متریال‌های دیگری به غیر از سنگ هم توجه کنیم به عنوان مثال سمپوزیوم مجسمه‌سازی با آهن یا چوب هم برگزار شود تا مخاطبان سمپوزیوم با روند ساخت مجسمه‌سازی با متریال‌های مختلف هم آشنا شوند.
این مجسمه‌ساز در ادامه تاکید کرد: در همه جای دنیا سمپوزیوم‌ها در ارتباط با جذب مخاطب آثار هنری نقش موثری دارند و در چند سال گذشته این اتفاق مهم برای ما هم به وجود آمده است و شاهد جذب مخاطبان بیشتری به کمک سمپوزیوم‌های مجسمه‌سازی تهران هستیم.
وی در پایان گفت: مسئله مهمی که باید به آن توجه شود این است که سمپوزیوم و آموزش در کنار یکدیگر قرار نمی‌گیرند و اصلا سمپوزیوم‌ها جای آموزش نیستند، پس بهترین گزینه این است که ما هم آموزش را از سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران جدا کنیم.
نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران تا 4 آذرماه در منطقه گردشگری عباس آباد، مجاور بوستان نوروز در حال برگزاری است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • ارتباط با نشریه: تهران خیابان سید جمال الدین اسدآبادی (یوسف آباد) خیابان هفتم شماره ۲۵ واحد ۵ / تلفن: 70-22421667 (021)
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه