زهرا نژاد بهرام، عضو هیات رییسه شورای شهر تهران

سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران معنا را به زندگی امروز شهروندان پیوند می‌زند

زهرا نژاد بهرام، عضو هیات رییسه شورای شهر تهران از نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران بازدید کرد.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، زهرا نژاد بهرام پس از بازدید از مراحل ساخت مجسمه در نهمین سمپوزیم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران درباره برگزاری این رویداد هنری گفت: نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران اتفاق مبارکی برای شهر تهران است که سازمان زیباسازی شهرداری تهران، بانی این رویداد هنری است. یکی از افتخارات شهر تهران این است که فرصت این را دارد که تبادل اجتماعی و فرهنگ‌ها را در سطح شهر تهران فراهم کند؛ بخصوص که مدیریت پنجم هم مدیریت تبادل فرهنگ و دیپلماسی شهری است.
عضو هیات رییسه شورای شهر تهران افزود: ما احساس می‌کنیم شهرها این فرصت را دارند که با تبادل فرهنگ‌ها و ارتباط صلح‌آمیز، بستری را برای تعامل مشترک بر مبنای فرهنگ مشترک انسانی شکل دهند. شهر تهران این قابلیت را دارد که مبنایی برای تعاملات بین‌المللی در فضای خاورمیانه باشد. در همین راستا سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران نیز یکی از فرصت‌های بی‌نظیری است که توانسته به روشنی این موضوع را به نمایش بگذارد، زیرا هنرمندانی از آمریکای لاتین تا کشورهای آسیای شرقی و حتی شهرهای مختلف ایران در این رویداد هنری در کنار هم قرار گرفته‌اند تا تصویری از هنرنمایی خود را برای شهروندان تهرانی به نمایش بگذارند.
نژاد بهرام در ارزیابی آثار نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران، تصریح کرد: در این سمپوزیوم با نکته جالبی روبرو شدم، بیشترین رویکردی که من در آثار این سمپوزیوم دیدم، معناگرایی بود. این معناگرایی خاص بشر امروز، بویژه جوانان در عرصه نوین هزاره سوم است. این موضوع را باید به فال نیک گرفت، بخصوص اینکه این آثار قرار است در یکی از بوستان‌های تهران به نمایش گذاشته شوند. این اتفاق مبارکی است که ما معنا را به زندگی امروز شهروندان پیوند بزنیم.
عضو هیات رییسه شورای شهر تهران در پایان گفت: اینکه در سمپوزیوم تهران نسل جوان مجسمه‌ساز کشور حضور دارند و در این عرصه گام برمی‌دارند، نشان‌دهنده آینده روشنی است که در عرصه هنر پیش رو داریم.
نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران تا 4 آذرماه در منطقه گردشگری عباس آباد، مجاور بوستان نوروز در حال برگزاری است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

آمار و اطلاعات

نگارخانه