محمدرضا ذبیح‌الله‌زاده: سمپوزیوم تهران تحولی در عرصه مجسمه‌سازی ایجاد کرده است

محمدرضا ذبیح‌الله‌زاده می‌گوید سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران تحولی در عرصه این هنر ایجاد کرده است و اگر هر سال برگزار شود تعداد هنرمندانی که شرکت می کنند بیش‌تر می شود و به نتیجه دلخواه می رسیم.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، محمدرضا ذبیح‌الله‌زاده هنرمند باسابقه مجسمه‌ساز، درباره برگزاری نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران گفت: این رویداد هنری اگر هر سال برگزار شود و تداوم داشته باشد بهتر است زیرا اگر تداوم نداشته باشد و وقفه ایجاد شود هیچ سودی نخواهد داشت؛ پس در نتیجه مهم این است که سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران هر سال برگزار شود تا مخاطبان عام یا خاص بتوانند از آن بهره‌مند شوند.
ذبیح‌الله‌زاده در ادامه بیان کرد: به طور کلی سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران تحولی در عرصه این هنر ایجاد کرده است و اگر بیش‌تر برگزار شود، تعداد هنرمندانی که در آن شرکت می‌کنند، بیش‌تر می‌شود و به نتیجه دلخواه می‌رسیم. معتقدم هنر مجسمه‌سازی یک سنت است و سنت به معنای تداوم است.
این مجسمه‌ساز افزود: به نظر من می‌توانیم در تهران سمپوزیوم یخ و برف و شن هم داشته باشیم زیرا باید از هر متریالی که قابل ساخت دارد استفاده کنیم. همچنین می‌توانیم از متریال‌های مانا که قابلیت‌های اجرایی دارند هم استفاده کنیم.
وی در ادامه تاکید کرد: به نظرم اگر رسانه‌ها به درستی عمل کنند و مکان برگزاری سمپوزیوم‌ها هم مکان مناسبی باشد مخاطبان با آن ارتباط برقرار می‌کنند و به هدف مورد نظر سمپوزیوم می‌رسیم. به عنوان مثال برج میلاد مکان مناسبی برای برگزاری سمپوزیوم است.
محمد رضا ذبیح‌الله زاده در پایان گفت: معتقدم مسئله مهم این است که سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران جای آموزش نیست و در همه جای دنیا سمپوزیوم‌ها جنبه آموزشی ندارند، زیرا ما طی ۱۰ روز نمی‌توانیم یک کار را به درستی آموزش دهیم. همچنین باید سمپوزیوم‌ها ادامه‌دار باشند تا هنرمندان پیگیری کنند و مردم با آن ارتباط برقرار کنند.
نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران تا 4 آذرماه در منطقه گردشگری عباس آباد، مجاور بوستان نوروز در حال برگزار است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • مجموعه مقالات سال چاپ: 1392 مفهوم توسعه پایدار از جمله مفاهیمی است که امروزه مورد توجه بسیاری از نظریه پردازان و کارشناسان در حوزه های مختلف قرارگرفته و رفته رفته موضوعاتی چون معماری و شهرسازی…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه