نادر قشقایی: سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران در جذب مخاطبان موفق عمل کرده است

نادر قشقایی گفت: خوشبختانه سمپوزیوم‌ مجسمه‌سازی تهران در ارتباط با جذب مخاطب آثار هنری نقش مهمی داشته است و به نظر من در این راه موفق عمل کرده‌ایم.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، نادر قشقایی هنرمند مجسمه‌ساز درباره برگزاری نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران گفت: به نظر من برگزاری سمپوزیوم‌ها در کشور باید ادامه‌دار باشد و هر چقدر وقفه ایجاد شود به ضرر سمپوزیوم و هنر است. بهتر است یا سمپوزیوم برگزار نشود یا اگر برگزار می شود وقفه‌ای ایجاد نشود و هر سال برگزار شود.

قشقایی در ادامه بیان کرد: خوشبختانه سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران پس از نزدیک به یک دهه توانسته در عرصه مجسمه‌سازی کشور تحول ایجاد کند و بسیاری از مردم و مخاطبان به سمت این هنر گرایش پیدا کرده‌اند و مشتاقانه پیگیر برگزاری این سمپوزیوم هستند.

وی افزود: به نظرم سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران باید به متریال‌های دیگری به غیر از سنگ توجه کند و سمپوزیوم با آهن یا چوب هم برگزار شود.

نادر قشقایی در ادامه تاکید کرد: خوشبختانه سمپوزیوم‌ مجسمه‌سازی تهران در ارتباط با جذب مخاطب آثار هنری نقش مهمی داشته است و در همین چند سال مخاطبان با آثار هنری ارتباط برقرار کرده‌اند و به نظر من در این راه موفق عمل کرده‌ایم.

وی افزود: موضوع مهم این است که سمپوزیوم‌ها جای آموزش نیست و باید مقوله آموزش را از سمپوزیوم جدا کنیم زیراهیچ‌گاه نمی‌توانیم در سمپوزیوم‌ها به درستی آموزش دهیم پس باید آموزش را از سمپوزیوم جدا کنیم. همان طور که قبلا اشاره کردم برگزاری سمپوزیوم نیاز به برنامه‌ریزی دقیق دارد، همچنین هدف باید کاملا مشخص باشد.

نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران تا 4 آذرماه در منطقه گردشگری عباس آباد، مجاور بوستان نوروز در حال برگزاری است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • فصلنامه "تبلیغات" شماره هجدهم که در تیر ماه نود انتشار یافت صفحاتی را به موضوع "نگاه زیباسازی، نگاهی مردمی" اختصاص داد       برای بارگزاری این مطلب اینجا را کلیک کنید
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه