مجتبی دهش: سمپوزیوم فرصتی برای حضور هنرمندان نوپا در کنار حرفه‌ای‌‎هاست

دانشجوی رشته مجسمه‌سازی دانشگاه تهران، نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران را فرصت مناسبی برای حضور دانشجویان و هنرمندان جوان‌تر در کنار حرفه‌ای‌ها و کسب تجربه دانست.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، مجتبی دهش، هنرمند دانشجو درباره حضور در نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه سازی تهران گفت: حضور در فضای سمپوزیوم به خصوص برای ما جوان‌ترها و دانشجویان بسیار دلپذیر است؛ زیرا امکان آموختن از افراد حرفه‌ای و برقراری تعاملات بیشتر را فراهم می‌کند.
او درباره اثر اجرایی خود در این دوره از سمپوزیوم، بیان کرد: نام اثر من "نهمار" است که به معنی عظیم و بی‌پایان در لغت‌نامه دهخدا به کار می‌رود. نهمار به معنی نفی واژه مار که به معنی سلامتی و بیماری نیز به کار می‌رود. این اثر یک فرم انتزاعی است و معنای خاصی را دنبال نمی‌کند.
دهش فضای اجرایی سمپوزیوم نهم را مثبت خواند و اظهار کرد: فضای سمپوزیوم تاکنون بسیار خوب بوده و به خوبی این امکان که هنرمندان داخلی و خارجی با تجربیات گسترده در کنار یکدیگر کار کنند، را فراهم کرده است.
او درباره حضور دانشجویان در فضای کار حرفه‌ای گفت: این فضا تجربه خوبی برای دانشجویان است تا بتوانند کار با سنگ را در کنار هنرمندان حرفه‌ای تجربه کنند. فارغ از بحث ارائه کار، همین که یک سری هنرمند نوپا کنار حرفه‌ای‌ها حضور دارند، جدا از بحث انتقال تجربه و فضای دوستی، می‌تواند برای جوانان آینده‌ساز باشد.
این دانشجوی رشته مجسمه‌سازی دانشگاه تهران ادامه داد: تا پیش از دیدن آثار فکر می‌کردم، آثار خارجی کیفیت بهتری دارند اما امروز که اینجا هستم، می‌بینم که سطح آثار هنرمندان ایرانی بسیار بالاست.
دهش افزود: قبلا در جریان فضای کاری سمپوزیوم بودم. با توجه به اینکه قبلا سمپوزیوم در برج میلاد برگزار می‌‎شد، فضای بیشتری وجود داشت و فاصله کارها بیشتر بود اما امسال فاصله کمتر است و فضای زیرسازی نشده، اندکی آزاردهنده است اما در کل سمپوزیوم تجربه بسیار خوبی است زیرا در کنار اساتید داخلی و خارجی می‌توانیم علاوه بر کسب تجربه از تعاملات دوستانه بهره‌مند شویم و فضای کار را بهتر بشناسیم.
نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران تا 4 آذرماه در منطقه گردشگری عباس آباد، مجاور بوستان نوروز در حال برگزار است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • زیبایى هاى شمیران (ارزشهاى مکانى-عناصر هویتى)عکس: رضا شکوریسال چاپ: 1396 واژه شمیران به منطقه نسبتاً وسیعى در کوهپایه هاى توچال که در شمال محدوده تهران واقع شده است اطلاق مى شود. این کتاب قصد دارد…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه