سعید صادقی مشاور شهردار تهران

آثار مفهومی سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران می‌توانند به شهروندان کمک کنند

سعید صادقی معتقد است؛ آثار مفهومی خلق شده در نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران، می‌توانند به شهروندان تهران کمک کنند.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، سعید صادقی مشاور شهردار تهران در بازدید از نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران گفت: با آثار هنری که در گذشته در سمپوزیوم‌ مجسمه‌سازی تهران خلق شده بود در جای جای شهر تهران آشنا بودم و امروز در سمپوزیوم نهم حاضر شدم تا از نزدیک با روند خلق این آثار نیز آشنا شوم که تجربه خوبی بود.
وی افزود: معتقدم از آنجا که ایران یک کشور با پیشینه فرهنگی بالا و اعتقادی است، آثار مفهومی که در نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران خلق می‌شوند و یا در گذشته در این رویداد آفرینش شده‌اند، برخاسته از اعتقادات ما در جنبه‌های فرهنگی است و این آثار می‌توانند به شهروندان تهرانی کمک کنند.
مشاور شهردار تهران در ادامه گفت: ضمن اینکه شهرداری از این رویداد هنری آورده معنوی و اقتصادی هم دارد و به نوعی با برگزاری سمپوزیوم می‌تواند توانمندترین هنرمندان جهان را دعوت کند و از هنر آنها در جهت بهره‌مندی شهروندان از هنر استفاده کند. به طور طبیعی خروجی کار هنرمندان در این سمپوزیوم یک صرفه‌جویی اقتصادی در انعکاس آثار هنری در سطح شهر است. می‌توان از آثار این سمپوزیوم بهره مناسبی برای آشنایی شهروندان با هنر کرد و باید تلاش شود آثار خلق شده در مکان‌های مناسب شهر تهران جانمایی شود.
صادقی با اشاره به حضور اساتید و دانشجویان در سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران تصریح کرد: آنچه که در این رویداد هنری برای من قابل توجه بود، این نکته است که همه هنرمندان در این سمپوزیوم سعی می‌کردند به یکدیگر کمک کنند. هنرمندان کشورهای مختلف در کنار دانشجویان در یک فضای صمیمی تلاش می‌کردند که مشکلات یکدیگر را مرتفع و از همدیگر بیاموزند که به نظر من یکی از جنبه‌های مثبت سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران است.
مشاور شهردار تهران در پایان گفت: امیدوارم هنرمندانی که در نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران مشغول بودند، توانسته باشند ایده و خواسته‌های خودشان را به منصه ظهور برسانند. معتقدم این رویداد هنری باید در سال‌های آینده نیز ادامه پیدا کند تا ما بتوانیم از این فرصت استفاده کنیم و با دعوت از هنرمندان بین‌المللی به این حرکت بسیار منطقی، غنا ببخشیم.
نهمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران تا 4 آذرماه در منطقه گردشگری عباس آباد، مجاور بوستان نوروز در حال برگزاری است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه