مجید فراهانی:

خبر برگزاری سمپوزیوم مجسمه سازی ما را به آینده امیدوار کرد

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: در میان خبرهای تلخ این روزها می توان گفت که خبر برگزاری سمپوزیوم مجسمه سازی ما را به آینده بسیار امیدوار کرد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ مجید فراهانی در مراسم اختتامیه نهمین دوره سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران با بیان اینکه با برگزاری چنین مراسم هایی می توان از بحران های پیش رو گذر کرد، گفت: یکی از مهم ترین روش های برون رفت از بحران های شهری و ملی در ارتباط آزاد با دنیا برگزاری مراسم های مختلف با حضور هنرمندان دیگر کشورها است.
وی با اشاره به اینکه مهمترین دغدغه ما این است که چرا تهران مقصد گردشگران خارجی نیست، افزود: ما در عرصه هویت سازی برای شهر تهران دهه هاست که کم کاری کرده ایم.
عضو شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه تهران ما هویت تاریخی ارزشمند چند صد ساله دارد و هر گوشه و کوچه آن یادآور خاطرات گذشته است، ادامه داد: این شهر ظرفیت هایی بسیار زیادی دارد اما ما هنوز نتوانسته ایم به درستی از این ظرفیت ها استفاده کنیم.
فراهانی تاکید کرد: ما در ایجاد هویت شهری، بصری و نمادسازی برای شهر تهران کوتاهی کرده ایم و مدت هاست که نشانی از آثار بزرگانی مانند صدیقی ها و فخیمی ها در میان مجسمه سازان خود مشاهده نمی کنیم.
عضو شورای شهر تهران گفت: امیدوارم با تداوم منظم این سمپوزیوم ها و ارزش گذاشتن به برگزاری چنین مراسم هایی بتوانیم شاهد جبران عقب ماندگی های خود در هویت سازی شهری و ملی باشیم.
فراهانی ادامه داد: در میان اخبار چند روز گذشته دزدیده شدن مجسمه ها در شهر جزو مواردی بود که به مدیران شهری شوک وارد کرد اما این اتفاق نشان می دهد که مجسمه ها به چه اندازه دارای اهمیت هستند. در این خصوص جلساتی در شورای شهر برگزار شده که چگونه می توان از دستاوردها و محصولات ارزشمند هنرمندان شهر محافظت کرد.
وی بیان کرد: از میان پیشنهادها قرار شده که سنسورهایی روی مجسمه های شهری نصب شود تا با استفاده از این تکنولوژی شاهد دزدیده شدن و به تاراج رفتن سرمایه های ملی و میهنی خود از سطح شهر نباشیم.
عضو شورای شهر تهران گفت: امیدوارم روزی را شاهد باشیم که گردشگرانی که به ایران می آیند تهران را در لیست مقاصد گردشگری خود قرار دهند. باید از این طریق هویت ملی خود را به دنیا معرفی کنیم.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نام کتاب:زیباسازی و منظر شهری (مقالات و آراء نشست¬های تخصصی)- زمستان 1389 ناشر:نشر پیکره تهیه شده در: معاونت برنامه¬ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش شمارگان: 1500 جلد نوبتو سال…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه