معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی:

سه چهارم آثار دوسالانه‌های دیوارنگاری فرصت اجرا پیدا کردند

معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: به طور مشخص استقبال قابل قبول و زیادی از دوره‌های مختلف دوسالانه شده و در هر دوره حداقل سه چهارم این آثار فرصت اجرا در فضای شهری را پیدا کرده‌اند.
 

به گزارش روابط عمومی‌ و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ سیدمجتبی موسوی در مراسم افتتاحیه پنجمین دوسالانه دیوارنگاری شهری، با بیان این مطلب افزود: پنجمین دوسالانه دیوارنگاری در ادامه ادوار قبل قصد دارد جدیدترین ایده‌ها و آثار هنرمندان فعال در حوزه دیوارنگاری را به معرض نمایش بگذارد و چه بسا بسیاری از این ایده‌ها در بتوانند در محیط شهری اجرا شوند.
وی ادامه داد: یکی از اهداف دوسالانه دیوارنگاری این است هنرمندانی که از قبل فعال بوده و هنرمندانی که علاقه‌مند به این حوزه هستند و ایده‌هایی برای دیوارنگاری شهری دارند را برای فعالیت در این زمینه تشویق کند تا آثارشان را برای شهر تهران ارائه کنند. به همین منظور این دوسالانه سعی دارد هر دو سال یکبار در موعد مقرر برگزار شود و امیدواریم این فضا و فرصتی برای نمایش آخرین فعالیت‌ها و ایده‌های هنرمندان نقاشی دیواری باشد.
موسوی اظهار داشت: یکی از اهدافی که در دوره‌های گذشته دنبال می‌کردیم این بود که جنبه‌های حرفه‌ای و تخصصی دیوارنگاری و اهمیت آن را تثبیت و تاکید کنیم چراکه دیوارنگاری شاخه‌ای از هنرهای تجسمی ‌است که هم جریان حرفه‌ای در دنیا و هم هنرمندان فعال در حوزه خودش را دارد که بسیار فعال، جدی و حرفه‌ای این موضوع را دنبال می‌کنند.
معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: در کشور ما این ذهنیت جا افتاده و تبلیغ شده بود که دیوارنگاری حوزه خیلی خلاق و هنری‌ای نیست و به همین دلیل بسیاری از هنرمندانی که در زمینه نقاشی به صورت حرفه‌ای فعالیت دارند ترجیح می‌دادند به این حوزه ورود نکنند.
وی تصریح کرد: یکی از اهدافی که دوسالانه دیوارنگاری دنبال می‌کرد این بود که جنبه‌های حرفه‌ای و ارزش‌های هنری شاخه دیوارنگاری را گوشزد کرده و با ایجاد انگیزه افراد حرفه‌ای بیشتری را برای فعالیت وارد این عرصه کند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نام کتاب:کارنامه طرح­های مطالعاتی سازمان زیباسازی شهر تهران-89-1368 ناشر:پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی تهیه شده در: معاونت برنامه­ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش با همکاری پژوهشکده فرهنگ،…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه