دیوارنگارهای شهر به دیدگاه‌های شهروندان نزدیک شده است

عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران، ری و تجریش، بیان کرد: در بیشتر شهرهای مهم دنیا تلاش می‌کنند تا عناصری که در فضاهای شهری استفاده می شود متناسب با نیازهای روحی، عاطفی و روانی شهروندان باشد که درحال حاضر این اتفاق در دیوارنگاره‌های سطح شهر تهران در حال رخ دادن است.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیبا سازی شهرداری تهران، حسن خلیل آبادی، عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران، ری و تجریش در خصوص انگاره های انسانی در فضاهای شهری بیان کرد: بخشی از فضاهای بصری شهر شامل تابلوها و دیوارنگاری هایی است که در سطح شهر نصب می شود و با تحولی که در دیوارنگاره ها و بیلبوردهای شهری از نظر محتوا رخ داده، رضایتمندی شهروندان را به همراه داشته است که این رضایت خاطر نوعی احساس تعلق به شهر و علاقه به نمادهای شهری را در شهروندان ایجاد می کند.
وی در ادامه افزود: مساله نمادهای شهری باعث می‌شود، شهروندان نسبت به شهری که در آن زندگی می کنند حس تعلق به عناصر فرهنگی آن داشته و احساس غرور می کنند که این موضوع در رشد و توسعه محلی بسیار مفید فایده خواهد بود.
عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران، ری و تجریش گفت: در بیشتر شهرهای مهم دنیا تلاش می‌کنند تا عناصری که در فضاهای شهری استفاده می شود متناسب با نیازهای روحی، عاطفی و روانی شهروندان باشد که درحال حاضر این اتفاق در دیوارنگارهای سطح شهر تهران در حال اجرا است.
عضو شورای شهر با بیان اینکه رویکرد ثبتی در محتواهای فضاهای شهری اتفاق افتاده است، خاطرنشان کرد: اتفاق مثبتی که در سازمان زیباسازی در جریان است این است که دیوارنگارهای شهر به سمت دیدگاه های شهروندان نزدیک تر شده و مردم می توانند با سهولت بیشتری با این تصاویر ارتباط برقرار کنند.
خلیل آبادی در پایان ضمن اشاره به چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و نقش نمادهای ارزشی در روحیه شهروندان بیان کرد: این عناصر و نمادهای شهری بدون شک بر وضعیت روحی شهروندان اثرگذار است چرا که شهروندان از نظر بصری با این فضاها و نماها در ارتباط هستند و این نمادها ارزشی موجب می شود مردم به این مسائل گرایش پیدا کرده و شهر را متعلق به خودشان بدانند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه