نقش سازمان زیباسازی در هویت بخشی به فضاهای شهری

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران بیان کرد: نقش سازمان زیباسازی شهرداری تهران در هویت بخشی به فضاهای شهری کلیدی و غیر قابل انکار است.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، محمد جواد حق شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در گفتگو با خبرنگار سرویس شورای شهر افق تهران، در خصوص اقدامات سازمان زیباسازی در راستای هویت بخشی در شهر بیان کرد: سازمان زیباسازی تمام تلاش خود را انجام داده است تا خود را با سیاست های شورا و مدیریت شهری جدید تطبیق و در راستای این سیاست ها حرکت کند، نقش این سازمان در هویت بخشی به فضاهای شهری بسیار کلیدی و غیر قابل انکار است، این نقش به ویژه در رویدادها و مناسبت های مختلف از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است با وجود این که هنوز با فضای ایده آل و آرمانی و رضایت حداکثری شهروندان فاصله داریم اما تلاش و اقدامات تاثیر گذار مناسبی برای رسیدن به این خواسته در مجموعه سازمان زیباسازی شهرداری تهران به خوبی مشهود است.
وی با اشاره به برگزاری نهمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران، نیز بیان کرد: وجود سمپوزیوم مجسمه های تهران اتفاق مثبتی بود که امسال در این مجموعه رقم خورد و در نوع خود قابل تحسین است و صِرف برگزاری چنین سمپوزیومی با حضور هنرمندان ایرانی و خارجی جای تشکر دارد، اما به دلیل وسعت شهرتهران و با توجه به این که در گذشته اقدام موثری در این خصوص صورت نگرفته این حرکت هنرمندانه همچنان با استانداردهای جهانی فاصله دارد، سازمان زیباسازی در دو سال اخیر تلاش‌ها و گام های بسیار خوبی در این زمینه برداشته است، اما هنوز مقیاس و حجم و مجسمه های شهری با نیازهای شهر فاصله دارد.
عضو شورای شهر تهران ضمن اثر گذاری عناصر شهری بر هویت عمومی افزود: عناصر هنری هویت بخش هستند و علاوه بر شکل دهی خاطرات شهری و ایجاد حس نوستالژیک می‌توانند پیام‌هایی را مخابره کنند و با توجه به تلاشی که هنرمند در حوزه هنری خود دارد می‌تواند اثری را در شهرخلق و پیام مناسبی را به شهروندان منتقل کند.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در پایان تصریح کرد: شاهد ارتباط موثری میان شهروندان و اثر خلق شده در فضاهای شهری هستیم که اثرات هنری در واقع کاربردی همیشگی و جاودانه دارند و تا زمانی که این اثر در شهر وجود دارد به تعداد افرادی که از این فضاها بازدید می‌کنند افزوده خواهد شد..

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • عنوان کتاب: «بهسازی و نوسازی بافتهای کهن شهری» نویسنده:دکتر کیومرث حبیبی، دکتراحمد پوراحمد و دکترابوالفضل مشکینی   بازسازی بافت های فرسوده را حفظ هویت یک شهر می دانند. چرا که معماری بخشی از تفکر خلاق…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه