مدیر عامل سازمان زیباسازی در افتتاحیه چهارمین جشنواره مشکات:

نما و منظر شهری خوب حق همه شهروندان است

آیین افتتاحیه چهارمین جشنواره "مشکات زیبایی در شهر" عصر روز سه شنبه 17 آذر ماه در پردیس سینمایی قلهک با حضور "عیسی علیزاده" مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران و ابوالفضل رفیعی، مدیر کل آموزش‌های شهروندی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، "دکتر علیزاده" مدیر عامل سازمان زیباسازی شهر تهران با بیان اینکه محوریت اصلی جشنواره مشکات "آموزش" است، گفت: تمام کسانی که در حوزه فعالیت های اجتماعی و فرهنگی کار می کنند، معتقدند هر هزینه ای که برای آموزش شود، هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری و پس انداز است. این جشنواره هم به همین صورت است و هر هزینه ای که شهرداری تهران در جهت آگاهی بخشی و آموزش شهروندان انجام دهد به نوعی سرمایه گذاری است.

وی با اشاره به این که یکی از ویژگی های خوب این جشنواره استمرار آن است، افزود: این جشنواره چهار دوره استمرار داشته است و ادامه این روند می تواند تاثیرات مثبتی داشته باشد.

علیزاده ادامه داد: سازمان زیباسازی شهر تهران یکی از سازمان هایی است که به صورت مستقیم با شهروندان در ارتباط است و نتیجه فعالیت هایش هم می تواند حال مردم را خوب و یا  بد کند. شهر یک موجود زنده است و این یعنی شهر می تواند حال خوب یا بد داشته باشد. سازمان زیباسازی هم هزینه های زیادی را در طول سال برای شهر انجام می دهد که اگر این هزینه ها از طریق آموزش کم شود این سرمایه گذاری و پس انداز دوباره در جهت فعالیت های شهروندی هزینه می شود.

مدیر عامل سازمان زیباسازی شهر تهران با تاکید بر اینکه نما و منظر شهری خوب حق همه شهروندان است، اضافه کرد: حق شهروندان است که بتوانند رنگ ، نقاشی و دیوار خوب ببینند. این تفکر که بالکن من متعلق به من است و من هر گونه ای که بخواهم از آن استفاده می کنم، تاثیر ناخوشایندی را بر حال شهروندان خواهد داشت.

وی در پایان سخنانش گفت: این جشنواره در حوزه های مختلف نماهای شهری، مجسمه، نقاشی دیواری، نور، بالکن، مبلمان و پیرایش شهری است و آثار بسیاری در این حوزه ها به دست ما رسیده است اما زمانی می توان گفت این آثار خوشایند است که منجر به نتیجه خوبی شود و احساس کنیم شهر ما یک قدم جلوتر رفته است.

وی با بیان این مطلب، به هزینه ای که هر ساله سازمان زیباسازی برای پاک سازی برچسب های تبلیغاتی انجام می دهد اشاره کرد و گفت: اگر بتوانیم از طریق آموزش این فعالیت ها  و هزینه ها را کم کنیم قطعا پس انداز این هزینه ها در حوزه شهری برای مردم استفاده خواهد شد.

ابوالفضل رفیعی، مدیر کل آموزش‌های شهروندی، با بیان اینکه در مجموعه معاونت اجتماعی شهرداری تهران موضوع محلات کلیدی است ، گفت: سرای محلات دو کار مهم را در روند برگزاری این جشنواره بر عهده دارند اول اطلاع رسانی و معرفی جشنواره مشکات به شهروندان و علاقه مندان است و دوم ثبت سیستمی آثار رسیده است.

وی با تاکید بر اینکه شعار اصلی مشکات چهار فصل مشارکت است، افزود: در آموزش هایی که از طریق مشارکت داده می شوند، شهروندان نباید منفعل باشند و تنها با یک سلسله آموزش های تربیتی، تعامل، ارتباط و کار جمعی و مشارکتی، رفتار شهروندان نیز مشارکتی خواهد شد.

وی ادامه داد: باید یاد بگیریم که به کار جمعی، خرد جمعی، تشکل، کانون و همچنین هم فکری و هم نظری اهمیت بدهیم و در سرای محلات با فکر و اندیشه کار های خوبی را رقم بزنیم.

در پایان مراسم کارگاه آموزشی برگزار و به پرسش های شرکت کنندگان در مراسم پاسخ داده شد.

گفتنی است، چهارمین جشنواره "مشکات زیبایی در شهر "با محوریت سیما و هویت شهری در مورد موضوعات مرتبط با زیباسازی مانند بالکن ‌های زیبا، پیرایش شهری ، مجسمه ‌های شهری، نماهای زیبا ، پیاده‌راه‌ها، مبلمان شهری، نورپردازی ، نقاشی دیواری برگزار می شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • ارتباط با نشریه: تهران، خیابان شریعتی، خیابان قیطریه، خیابان مهر محمدی، بن بست یعقوبی کجانی، پلاک ۳۴ / تلفن: ۲۲۶۷۷۶۶۶ تلفکس: ۲۲۲۱۱۶۶۲فصلنامه معماری محوطه در شماره هفدهم خود که پاییز 90 منتشر گردید به موضوعات…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه