سمیرا حاجی محمد ولی میرزا: طرح‌های خلاقانه «بهارستان» نوع جدیدی از هنرهای شهری را ارائه کرد

یک هنرمند بخش آثار حجمی و هنرهای محیطی دومین سالانه «بهارستان» گفت: طرح‌های خلاقانه ایی که در این رویداد هنری ارائه شدند نوع جدیدی از هنرهای شهری را به شهروندان معرفی کرده و باعث ارتقای دید هنری مردم و آشنایی آنها با هنر شد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، سمیرا حاجی محمد ولی میرزا که اثری با مضمون صلح در دومین دوره سالانه «بهارستان» ارائه داده، گفت: اثر هنری من با عنوان «باغ معلق» برگرفته از باغ‌های معلق سمیرامیس است که یکی از عجایب هفتگانه دنیا است و در منطقه عراق کنونی ساخته شده است.
وی این اثر را در راستای برقرار صلح جهانی خواند و اظهار کرد: این اثر هدیه‌ایی برای برقراری صلح میان دو قوم است در واقع عنوان «باغ معلق» را برای این انتخاب کردم که نشان دهم امروز جهان ما بیش از هر زمان دیگری از جنگ و خشونت رنج می‌برد.
این هنرمند تصریح کرد: به نظر من لازم است برای مقابله با این تهدید همه اقشار توجه ویژه‌ایی نسبت به مقوله صلح داشته باشند به همین خاطر من به عنوان یک هنرمند سعی کردم که رسالت هنری خود را در این راستا قرار دهم لذا تلاش کردم که این امر مهم را در آثارم نشان دهم.
حاجی محمد ولی میرزا درباره دلیل انتخاب این ایده گفت: آرزو دارم امسال، سالی مملو از امنیت و صلح برای تمام مردم جهان باشد به همین خاطر چنین ایده‌ای را مد نظر قرار دادم.
وی درباره نحوه اجرای این اثر در دومین سالانه «بهارستان» توضیح داد: ابعاد این اثر 56 در 2 متر است که بر روی پل عابر پیاده واقع در اتوبان چمران تقاطع نیایش با استفاده از آهن پلی کربنات و لیبل اجرا شد و البته در شب نیز نورپردازی داشت.
این هنرمند «بهارستان» را فرصتی برای ارتباط هنرمندان با مردم خواند و اظهار کرد: «بهارستان» از نگاه من فرصت بسیار مناسبی برای ارتباط شهروندان تهرانی با هنر است و من معتقدم که در این راستا سازمان زیباسازی برای فرهنگ‌سازی موثر گام محکمی را برداشته است.
حاجی محمد ولی میرزا افزود: به نظر من تهران در ایام نوروز تبدیل به گالری آثار هنری شد و تمام شهروندان به این رویداد مهم هنری دعوت شدند زیرا ‌توانستند از نزدیک شاهد خلق آثار هنری باشند.
وی ادامه داد: طرح‌های خلاقانه‌ایی که در این رویداد هنری ارائه شدند نوع جدیدی از هنرهای شهری را به شهروندان معرفی کرده و باعث ارتقای دید هنری مردم و آشنایی آنها با هنر شد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون و بیرون افراد نقشی عمده در روزمرگی های شهروندان دارد. بی شک شناخت کاربردهای این فضا در حوزه های متفاوت و بهره گیری از نظریه های روز دنیا ، کارشناسان و متخصصان شهری را در ارتقاء و بهینه سازی سطح زندگی شهروندان یاری خواهد کرد. کتـاب بازنمـایی فضاهـای شهری در هنر وادبیات با نگاهی کاربردی و بینارشته ای به مطالعات شهری، تلاشی است برای استمرار چنین دیدگاه مدبرانه وتوجه به پالایش شهر وفضاهای شهری در مدیریت شهری که می کوشد با بررسی و موضوعات مبتلا در جهـان و به خدمـت گرفتـن رویکـردهای پیشنهادی دیگران، شهر را به جایگاهی که شایسته برای زیستن شهروندان باشد، تبدیل نماید.    

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه