سیده مینا غفاری: مردم برای اجرای «بهارستان» انتظار می‌کشند

سیده مینا غفاری، هنرمند نقاش گفت: بازخورد آثار سالانه «بهارستان» از سوی مردم بسیار خوب بود به نحوی که می‌شد گفت بسیاری از مردم منتظر اجرای این رویداد هنری بودند و در حین اجرای آثار برای بازدید از آنها برنامه‌ریزی کرده بودند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، سیده مینا غفاری، هنرمند نقاش که در بخش هنرمندان حرفه‌ای تخم‌مرغ‌های نوروزی دومین سالانه «بهارستان» حضور داشت، گفت: به نظر من «بهارستان» عملکرد بسیار خوبی در بخش فرهنگی و هنری جامعه و بر روی هنرمندان داشت.
وی افزود: به نظر می‌رسد که «بهارستان» در هر دوره رو به تکامل و پختگی بیشتری حرکت می‌کند و روند رو به رشدی دارد زیرا نواقص در حال رفع شدن هستند و این بسیار خوب است.
این هنرمند تصریح کرد: اینکه کارهای دانشجویی و هنرمندان جوان وارد فضای شهری شدند اتفاق بسیار مثبتی است، زیرا فضایی برای این گروه و استعدادهای تازه آنها ایجاد شده است که بازخورد مثبتی دارد.
غفاری بازخورد مردم را مثبت خواند و گفت: بازخورد آثار از سوی مردم بسیار خوب بود به نحوی که می‌شد گفت بسیاری از مردم منتظر اجرای این بخش بودند و در حین اجرای آثار برای بازدید از آنها برنامه‌ریزی کرده بودند.
وی ادامه داد: به نظر من مردم بخش تخم مرغ‌های نوروزی را بسیار دوست داشتند و سعی کردند که در روند آن مشارکت کنند.
این هنرمند فضای دومین سالانه «بهارستان» را شاد و صمیمی خواند و گفت: به نظر من فضای «بهارستان» خوب و شاد بود لذا باعث ایجاد حس کنجکاوی و کنکاش در آثار هنری برای مردم می‌شد که اتفاق بسیار مثبت و لازمی در جامعه امروز ماست.
غفاری در خصوص اثر اجرایی خود در دومین سالانه «بهارستان» گفت: در این اثر من سعی کردم که با استفاده از سبک نقاشی‌های خودم، کاری را ارائه کنم که نشان دهنده انسان‌ها در موقعیت‌های مختلف باشد لذا از فردی در دو حالت چشم‌های بسته و باز عکاسی کردم و آن را در دو سوی تخم مرغ نقاشی کردم.
وی ادامه داد: در این اثر واکنش مردم بسیار خوب بود و حتی کنکاش‌هایی که در رابطه با مفهوم دنیایی با چشم‌های بسته یا باز داشتند نیز بسیار خوب بود؛ برای همین فکر می‌کنم «بهارستان» همین که توانسته تلنگری به دنیای روزمره مردم بزند بسیار عالی است.
لازم به یادآوری است، دومین رویداد هنری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران، همزمان با نوروز سال ۱۳۹۶ در بخش‌های نقاشی دیواری، مجسمه، هنرهای محیطی و تخم‌مرغ‌های نوروزی در سطح شهر تهران برگزار شد و تا اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون و بیرون افراد نقشی عمده در روزمرگی های شهروندان دارد. بی شک شناخت کاربردهای این فضا در حوزه های متفاوت و بهره گیری از نظریه های روز دنیا ، کارشناسان و متخصصان شهری را در ارتقاء و بهینه سازی سطح زندگی شهروندان یاری خواهد کرد. کتـاب بازنمـایی فضاهـای شهری در هنر وادبیات با نگاهی کاربردی و بینارشته ای به مطالعات شهری، تلاشی است برای استمرار چنین دیدگاه مدبرانه وتوجه به پالایش شهر وفضاهای شهری در مدیریت شهری که می کوشد با بررسی و موضوعات مبتلا در جهـان و به خدمـت گرفتـن رویکـردهای پیشنهادی دیگران، شهر را به جایگاهی که شایسته برای زیستن شهروندان باشد، تبدیل نماید.    

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه