صدیقه دبیری سطری: «بهارستان» از پتانسیل هنر برای شهر استفاده بهینه کرده است

یک هنرمند گرافیست حاضر در دومین سالانه «بهارستان» گفت: به نظر من اقدام «بهارستان» توانسته از پتانسیل هنر برای شهر استفاده بهینه ببرد که بسیار خوب و مثبت است و من امیدوارم که تداوم داشته باشد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، صدیقه دبیری سطری، هنرمند گرافیست که در بخش تخم‌مرغ‌های نوروزی دومین سالانه «بهارستان» به ارائه اثر پرداخت، این رویداد هنری را فضایی برای بروز ایده‌ها و خلاقیت‌های هنرمندان خواند و در این باره گفت: من فکر می‌کنم که با اجرای سالانه «بهارستان» در بخش‌های مختلف تخم مرغ‌های نوروزی، مجسمه‌های شهری و دیوارنگاری‌ها، فضایی برای بروز هنرمندان در سطح شهر ایجاد شده که اتفاق مثبتی است.
وی افزود: من فکر می‌کنم بخش تخم مرغ‌های نوروزی فضایی شاد را در شهر ایجاد کرده است که به واسطه آن ایده‌های نوینی که چندان پیچیده نیست نیز بروز داده شده و این اتفاق بسیار خوبی است.
این هنرمند طراح تصریح کرد: به نظر من فضای ایجاد شده در «بهارستان» به هنرمندان جسارت می‌دهد که ایده‌های تازه خود را اجرا کنند ضمن اینکه چنین حرکتی به شکل بسیار دلپذیری مردم را نیز با هنر آشنا می‌کند.
دبیری سطری ادامه داد: به نظر من «بهارستان» توانسته از پتانسیل هنر برای شهر استفاده بهینه ببرد که بسیار خوب و مثبت است و من امیدوارم که تداوم داشته باشد.
وی در خصوص اثر اجرایی خود در بخش تخم مرغ‌های نوروزی دومین سالانه «بهارستان» گفت: در این اثر من بیشتر سعی کردم که از حجم تخم مرغ استفاده کنم. در واقع بیشتر از هر چیزی فرم تخم مرغ مد نظر من قرار داشت لذا با استفاده از ترسیم آپارتمان‌ها روی تخم مرغ‌های رنگی سعی کردم که دنیایی را در دل این اثر تصویر کنم که زندگی در آن جریان دارد.
این هنرمند افزود: بازخورد اثر و نگاه مردم نسبت به آثار دومین سالانه «بهارستان» بسیار خوب بود به نحوی که برای هنرمندان انگیزه ایجاد کرد.
لازم به یادآوری است، دومین رویداد هنری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران، همزمان با نوروز سال ۱۳۹۶ در بخش‌های نقاشی دیواری، مجسمه، هنرهای محیطی و تخم‌مرغ‌های نوروزی در سطح شهر تهران برگزار شد و تا اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه