غزال روح الهی امیری: «بهارستان» انگیزه و نشاط شهروندان را افزایش داد

هنرمند گرافیست گفت: اینکه مردم در سالانه «بهارستان» مراحل آماده‌سازی و خلق آثار هنری را توسط هنرمندان می‌بینند اتفاقی است که سبب افزایش انگیزه و نشاط مردم می‌شود.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، غزال روح الهی امیری، هنرمند گرافیست که در بخش هنرمندان حرفه‌ای تخم مرغ‌های نوروزی دومین سالانه «بهارستان» به ارائه اثر پرداخت، گفت: اینکه مردم به صورت زنده کار دست هنرمندان را می‌بینند اتفاق بسیار خوبی است در واقع این امر که مردم مراحل آماده‌سازی و خلق آثار هنری را توسط هنرمندان می‌بینند اتفاقی است که سبب افزایش انگیزه و نشاط مردم می شود.
وی ضمن ابراز امیدواری از تداوم سالانه «بهارستان» اظهار کرد: امیدوارم که رویدادهای خوبی چون «بهارستان» تداوم داشته باشد زیرا نشاط آفرینی و جنب و جوشی که این اتفاق در دل شهر ایجاد کرده است بسیار عالی است.
این هنرمند تصریح کرد: به عنوان یک هنرمند از اجرای کارها در میان مردم بسیار خرسندم و این تعامل و ارتباط را دوست دارم لذا امیدوارم که چنین اتفاقاتی بیشتر رخ دهد تا تعامل مردم با شهر بیشتر شود و بتوانند که شهر را از آن خود بدانند زیرا اینگونه شهر زیباتری خواهیم داشت.
روح الهی امیری خواستار حضور هنرمندان پیشکسوت در «بهارستان» شد و گفت: امیدوارم که در دوره‌های آینده شاهد حضور هنرمندان پیشکسوت و اساتید این عرصه باشیم زیرا شکل حرفه‌ای‌تری به «بهارستان» می‌بخشد.
وی ادامه داد: به نظر من «بهارستان» هنر را در شهر به شکل مشارکتی درآورده و از انحصار خارج کرده است؛ امیدوارم که در سال‌های آتی شاهد گسترش و تداوم کار باشیم زیرا شهر هنوز هم نیازمند حرکت‌های بیشتر در این عرصه است.
این هنرمند درباره اثر اجرایی خود در دومین سالانه «بهارستان» گفت: اثر من مربوط به تصویر 4 صورت بود که در یک فضای رنگی و با حضور پرندگان اجرا شد. در واقع من درون این اثر سعی کردم که به نحوی پیام‌آوری بهار و زیبایی را تصویر کنم که البته بازخورد بسیار خوبی نیز در بین مردم داشت.
لازم به یادآوری است، دومین رویداد هنری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران، همزمان با نوروز سال ۱۳۹۶ در بخش‌های نقاشی دیواری، مجسمه، هنرهای محیطی و تخم‌مرغ‌های نوروزی در سطح شهر تهران برگزار شد و تا اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون و بیرون افراد نقشی عمده در روزمرگی های شهروندان دارد. بی شک شناخت کاربردهای این فضا در حوزه های متفاوت و بهره گیری از نظریه های روز دنیا ، کارشناسان و متخصصان شهری را در ارتقاء و بهینه سازی سطح زندگی شهروندان یاری خواهد کرد. کتـاب بازنمـایی فضاهـای شهری در هنر وادبیات با نگاهی کاربردی و بینارشته ای به مطالعات شهری، تلاشی است برای استمرار چنین دیدگاه مدبرانه وتوجه به پالایش شهر وفضاهای شهری در مدیریت شهری که می کوشد با بررسی و موضوعات مبتلا در جهـان و به خدمـت گرفتـن رویکـردهای پیشنهادی دیگران، شهر را به جایگاهی که شایسته برای زیستن شهروندان باشد، تبدیل نماید.    

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه