گیزلا سینایی: حضور هنرمندان جوان در «بهارستان» خوشایند است

گیزلا سینایی، هنرمند نقاش حضور هنرمندان و جوانان را در سالانه «بهارستان» خوشایند دانست و گفت: اینکه هنرمندان و به خصوص جوانان در رویدادی چون «بهارستان» حضور دارند و فعال هستند بسیار خوشایند است.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، گیزلا سینایی، هنرمند باسابقه نقاش ضمن مثبت ارزیابی کردن دومین سالانه «بهارستان»، این رویداد هنری را تاثیرگذار در راستای رشد هنر شهری خواند و گفت: رویدادهای هنری چون «بهارستان» اقدام خوبی هستند که مورد پسند هنرمندان قرار می‌گیرند اما قطعا نیاز است که به ابتکارات تازه‌ای در این بخش‌ها بیاندیشیم.
وی افزود: به نظر می رسد که «بهارستان» کم و بیش به تکرار سال‌های قبل پرداخته است البته همین تداوم در روند آن قابل تحسین است.
این هنرمند نقاش توجه به چیدمان آثار را ضروری خواند و بیان کرد: لازم است که در چیدمان آثار سالانه «بهارستان» دقت بیشتری انجام شود تا شاهد قرار گرفتن یک مجسمه فیگوراتیو در کنار یک اثر انتزاعی نباشیم زیرا چنین اتفاقی نه تنها تاثیر مثبت به دنبال ندارد بلکه آلودگی بصری خواهد داشت.
سینایی حضور هنرمندان در «بهارستان» را خوشایند خواند و اظهار کرد: اینکه هنرمندان و به خصوص جوانان در رویدادی چون «بهارستان» حضور دارند و فعال هستند بسیار خوشایند است.
وی ادامه داد: حضور جوانان می‌تواند با بررسی بیشتر برای انتخاب آثار روند هوشمندانه‌تری پیدا کند البته چنین رویدادهایی در مجموعه باعث خرسندی است و ما خواهان افزوده شدن هر روزه بر این نوع رویدادهای هنری هستیم.
لازم به یادآوری است، دومین رویداد هنری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران، همزمان با نوروز سال۱۳۹۶ در بخش‌های نقاشی دیواری، مجسمه، هنرهای محیطی و تخم‌مرغ‌های نوروزی در سطح شهر تهران برگزار ‌شد و تا اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • همایش بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات مجموعه مقالات به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1392   امروزه فضای شهری به عنوان فضایی واسط میان دنیای درون و بیرون افراد نقشی عمده در روزمرگی های شهروندان دارد. بی شک شناخت کاربردهای این فضا در حوزه های متفاوت و بهره گیری از نظریه های روز دنیا ، کارشناسان و متخصصان شهری را در ارتقاء و بهینه سازی سطح زندگی شهروندان یاری خواهد کرد. کتـاب بازنمـایی فضاهـای شهری در هنر وادبیات با نگاهی کاربردی و بینارشته ای به مطالعات شهری، تلاشی است برای استمرار چنین دیدگاه مدبرانه وتوجه به پالایش شهر وفضاهای شهری در مدیریت شهری که می کوشد با بررسی و موضوعات مبتلا در جهـان و به خدمـت گرفتـن رویکـردهای پیشنهادی دیگران، شهر را به جایگاهی که شایسته برای زیستن شهروندان باشد، تبدیل نماید.    

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه