لیلا فلاح: «بهارستان» هنرمندان تجسمی را از انزوا خارج کرد

یک هنرمند بخش آثار حجمی و هنرهای محیطی دومین سالانه «بهارستان» گفت: در شرایطی که فضای هنری کشور ما به سمت انزوای هنرمندان رفته، «بهارستان» توانسته بخشی از هنرمندان را از این شرایط خارج کند و سبب آشتی مردم و هنر شود.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، لیلا فلاح «بهارستان» را اتفاق مهمی در جامعه تجسمی خواند و در این باره گفت: «بهارستان» اتفاق بزرگ و تاثیرگذاری برای جامعه تجسمی ماست زیرا نظیر چنین رویدادی را ما در ایران نداشتیم، درحالی که فستیوال‌های اینچنینی در اغلب کشورهای دنیا وجود دارد.
وی ادامه داد: رویدادی چون «بهارستان» توانسته است قشر بزرگی از هنرمندان را درگیر فعالیت کند. این در حالی است که فضای تجسمی کشور ما کمتر شاهد چنین رویدادهایی است و عموما دارای فضای ضعیفی است که سبب شده هنرمندان به سمت انزوا برسند لذا در چنین شرایطی «بهارستان» یک رویداد بسیار مهم است که توانسته سبب آشتی مردم و هنرمندان شود.
این هنرمند تاکید کرد: «بهارستان» مخاطب شهری را پوشش می‌دهد و سبب می‌شود که دیدگاه مخاطب متفاوت از گذشته شود و روند رو به رشدی را تجربه کند.
فلاح حضور هنرمندان در «بهارستان» را یک اتفاق مهم خواند و گفت: در شرایطی که فضاهای اینچنینی در کشور اندک است، حضور گسترده هنرمندان در بخش‌های مختلف «بهارستان» اتفاق بسیار خوبی است که سبب می‌شود این رویداد هنری به سمت مثبتی گام بردارد
وی ادامه داد: به نظر من هماهنگی‌ها و سیاستگذاری‌ها چه از سوی سازمان زیباسازی و چه از سوی شورای هنری دومین سالانه «بهارستان» بسیار خوب بوده است.
این هنرمند درباره 2 اثر خود در دومین سالانه «بهارستان» گفت: در این دوره من 2 اثر حجم را با الهام از فضای بهار و نوروز به این رویداد هنری ارائه کردم.
فلاح توضیح داد: در اثرنخست من مجسمه‌هایی را ارائه کردم که با باران شکل گرفته‌اند و در فضایی از سفال و گل ارائه شدند. در واقع این اثر جزء هنر سبز است که به طبیعت بازگردانده می‌شود و در راستای تخریب این بخش زیست محیطی نیست.
وی افزود: در این اثر از فرم‌هایی با طرح پرنده وماهی استفاده شد که پیام آور بهار است.
این هنرمند درباره دیگر اثر خود در «بهارستان» گفت: در اثر دوم نیز فضایی از نقوش پرنده و ماهی را روی دیواری کهنه اجرا کردم تا بتوانم تداعی‌کننده تضاد فضای کهنگی و نویی باشم.
لازم به یادآوری است، دومین رویداد هنری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران، همزمان با نوروز سال ۱۳۹۶ در بخش‌های نقاشی دیواری، مجسمه، هنرهای محیطی و تخم‌مرغ‌های نوروزی در سطح شهر تهران برگزار شد و تا اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه