محمدهادی عبداللهی: «بهارستان» برای هنرمندان شور و شوق تازه ایجاد کرد

یکی از هنرمندان بخش آثار حجمی و هنرهای محیطی گفت: شرایط کنونی سالانه «بهارستان» و نحوه ارتباطی که با مخاطبان عام ایجاد کرد برای هنرمندان نوعی شور و شوق به وجود آورد زیرا امکان دیده شدن گسترده کارهای این قشر فراهم شده است.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، محمدهادی عبداللهی «بهارستان» را رویدادی در جهت ایجاد انگیزه برای فعالیت هنرمندان خواند و در این باره گفت: به نظر من «بهارستان» برای هنرمندان انگیزه‌ای در جهت فعالیت و دیده شدن ایجاد کرده زیرا این رویداد فضای مناسبی برای ارتباط با مخاطبان است.
وی ادامه داد: همانطور که می‌دانید اغلب آثار هنرمندان در فضاهای بسته‌ای چون نگارخانه و گالری‌ها ارائه می‌شوند لذا عموما هنرمندان با مخاطبان خاص و حرفه‌ای رو به رو نیستند این در حالی است که ما در دومین سالانه «بهارستان» به خاطر شکل حرفه‌ای که اجرا شد، شاهد ارتباط هنرمندان با مخاطبان عام هستیم.
این هنرمند تصریح کرد: شرایط کنونی «بهارستان» و نحوه ارتباطی که با مخاطبان عام ایجاد شده است برای هنرمندان نوعی شور و شوق ایجاد کرده زیرا امکان دیده شدن گسترده کارهای این قشر فراهم شده است.
عبداللهی دومین دوره «بهارستان» را تاثیرگذارتر از سال گذشته خواند و بیان کرد: به نظر می‌رسد که رویکرد این دوره از «بهارستان» نسبت به سال قبل بسیار تاثیرگذارتر است و توانست در زمان نوروز منجر به دیده شدن آثار بیشتری شود.
وی واکنش مردم نسبت به این رویداد هنری را مثبت خواند و اظهار کرد: سال گذشته من دیدم که مردم با چه شور و اشتیاقی درباره «بهارستان» و طرح‌های ارائه شده در این رویداد صحبت می‌کردند که برای من بسیار جالب بود زیرا نشان می‌داد که مردم کارها را دیده‌اند و از آن لذت می‌برند.
این هنرمند ادامه داد: نفس حرکت «بهارستان» که منجر به حمایت از هنرمندان و تاثیرگذاری بر جامعه می‌شود بسیار خوب است اما قطعا نیاز است که در مورد زمان‌بندی برای پرداخت‌ها و جانمایی آثار در جهت بهبود کیفیت ارائه آثار توسط هنرمندان توجه بهتری را شاهد باشیم زیرا این مسائل می‌تواند بر کیفیت آثار ارائه شده و حتی شور و اشتیاق هنرمندان موثر باشد.
عبداللهی درباره اثر خود در دومین سالانه «بهارستان» گفت: با توجه به اینکه بیشترین پرندگان تهران کلاغ‌ها هستند من سعی کردم با این پرنده که به نحوی تنها بخش جدی محیط زیست تهران را تشکیل می‌دهند کاری را ارائه دهم که روایتی تازه از بهار را به تصویر بکشد.
وی افزود: مردم تهران هر روز با کلاغ‌ها سر و کار دارند و آنها را می‌بینند لذا من سعی کردم که روایت شادی از این پرنده‌ها ارائه کنم تا نگاه روزمرگی را کنار بزند به همین خاطر کار را با 34 کلاغ در ابعاد بزرگی در حدود 5 در 13 متر ارائه کردم.
این هنرمند ادامه داد: در این اثر با استفاده از ریسه فلکسی سعی کردم که کلاغ‌ها را در 6 رنگ شاد ارائه کنم تا فضایی تازه از بهار را به تصویر بکشند.
لازم به یادآوری است، دومین رویداد هنری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران، همزمان با نوروز سال ۱۳۹۶ در بخش‌های نقاشی دیواری، مجسمه، هنرهای محیطی و تخم‌مرغ‌های نوروزی در سطح شهر تهران برگزار شد و تا اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه